ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM

ATATÜRK KÖŞESİ

HABER ARA


Gelişmiş Arama
Saray'ın En Önemli Projeleri Hayata Geçiyor

Saray'ın En Önemli Projeleri Hayata Geçiyor

Tarih 06 Eylül 2012, 19:48 Editör

Saray'ın En Önemli Projeleri Hayata Geçiyor

Saray Belediyesi ilçe tarihinin en önemli projelerini hayata geçirmeye hazırlanıyor. Saray için yaşamsal öneme sahip Kanalizasyon ve Su Şebeke Projeleri’nin Kasım ayı ile birlikte başlayacağını söyleyen Saray Belediye Başkanı Nazmi Çoban, “Kanalizasyon projesinde ilk kazma en geç Kasım ayında vurulacak. Su Şebekesi Hattı projesi önümüzdeki bahar aylarında startını verecek. Bu projeler ile Saray’ın altyapı sorununu tamamen çözmüş olacağız” dedi.

Saray Belediyesi hayata geçireceği iki dev proje ile Saray’ın en önemli sorunlarını ortadan kaldırmaya hazırlanıyor. Önümüzdeki Kasım ayından itibaren çalışmalara başlayacak Saray Belediyesi; Kanalizasyon ve Su Şebeke Hattı projeleri ile ilçe tarihinin en önemli çalışmalarını hayata geçirecek. Bu projeler ile Saraylıların yaşadığı su ve kanalizasyon sorunları kökten çözüme kavuşmuş olacak.
Kanalizasyon ve Su Şebeke Hattı projelerinin şimdiye dek Saray’da yapılmış en önemli projeler olacağını söyleyen Saray Belediye Başkanı Nazmi Çoban, “Saray’ın geleceğini kurtaracak projeler” olarak tanımladığı çalışmalar hakkında şu bilgileri verdi:


SU PROJESİ HAZIR, YERSEL TETKİK YAPILACAK
“İlçemizin içme ve kullanma suyu şebekesi 1985-1986 yılları içinde yapılmış ve bin tonluk su deposu ile ihtiyaç bugüne kadar karşılanmaya çalışılmıştır. Artan nüfusa paralel olarak şebeke ve depo yetersiz kalmış, kullanılan malzeme ve borular sık sık arıza çıkardığından büyük maliyet oluşturan arızalar meydana gelmiştir. Su şebekenin günün şartlarına ve artan ihtiyaca cevap verebilecek duruma getirilmesi ilçemiz içme suyu şebekesi su deposu ile isale hatlarının yenilenmesi için göreve geldiğimizden bu yana gerekli çalışmalar başlattık. Bu çalışmalar kapsamında ilçemizin içme ve kullanma suyunun temin edildiği mevcut şebekesinin iptali ile yeni şebekenin proje çalışmaları İller Bankası kanalıyla başlatılarak, proje çizimleri tamamlanmıştır. Proje kapsamında yüklenici firma Kani Mühendislik ve Belediyemizce kesin projelerin 04-05 Eylül 2012 tarihlerinde yersel tetkiki yapılacaktır.

İÇME SUYU AYVACIK BARAJINDAN
Projenin hayata geçirilmesi için Belediyemiz meclisinden karar alınarak gerekli girişimler İller Bankası nezdinde başlamıştır. Yaklaşık 5 bin tonluk depo ve 100 km olarak tüm su şebeke hattı teknik ve sağlık kurallarına uygun boru ve malzeme ile yapılacaktır. Ayrıca Ayvacık Barajı’ndan ilçemize içme suyu verilmesi proje kapsamına alınmıştır. Su Şebeke Hattı projesinde önümüzdeki bahar aylarında yapım çalışmaları başlayacaktır. Halkımıza hayırlı olmasını dilerim.

100 KM KANALİZASYON PROJESİ HAZIR
İlçemizin mevcut kanalizasyon şebekesi eski yıllara dayalı olarak yerleşim alanlarının imar planına göre genişletilmesi çerçevesinde, o günkü şartlara ve teknik kurallara göre kısım kısım düzenlenerek ihtiyaca göre yapılmıştır. Ancak çevre ve çevrenin düzenlenmesinin günümüz şartlarına uygun olmaması, evsel atıkların direk alıcı ortama yani derelere bırakılması kirlilik yaratmıştır. Bu kirliliği önlemek ve gelişen Saray’ın alt yapı ihtiyacına cevap vermek için kanalizasyon şebekesinin yenilenmesi,  evsel atıkların Devlet Su İşleri tarafından yapılacak olan arıtma tesislerine taşınması zorunluluğu olduğundan göreve geldiğimden bu yana bu konuya çok büyük önem verdim. Direk alıcı ortama akan evsel atıkların arıtma tesisine verilmesinin sağlanması çalışmalarımızın başında gelmektedir. İller Bankası kanalı ile kanalizasyon projelerinin yaptırılması için Belediye Meclisimizde karar alınmış ve çalışmalar yapılmıştır. Yaklaşık 100 kilometre civarındaki tüm ilçemiz meskenlerini kapsayan kanalizasyon şebekesinin projeleri tamamlanmıştır.

KANALİZASYON PROJESİNDE İLK KAZMA KASIM’DA VURULUYOR
Bu aşamadan sonra yapım çalışmaları için İller Bankası nezdinde girişimler başlatılmıştır. Yaptığımız girişimler sonucunda projenin 24 milyon TL bedelinin %50’sinin Sükap (hibe) desteğinden faydalanma olanağımız sağlanmıştır. İhalesi İller bankası tarafından 28.08.2012 tarihinde yapılmıştır. En geç Kasım ayında kazmayı vurarak bu projeyi hayata geçireceğiz. Projelerimiz tamamlandığında Saray’ın altyapı sorunu kalmayacak ve halkımız en iyi hizmete ulaşmış olacak. Saray için yaşamsal öneme sahip Kanalizasyon ve Su Şebeke Hattı Projeleri’nin halkımıza hayırlı olmasını diliyorum.

 

Bu haber 824 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

SARAY

Yap Boz Caddesi

Yap Boz Caddesi Yap Boz Caddesi

Tarık Akan ın İsmi Verildi

Tarık Akan ın İsmi Verildi Tarık Akan ın İsmi Verildi

İLANLARINIZ

     

DUYURU PANOMUZ

       

İLANLARINIZ İÇİN İRTİBAT 

YAŞAR GÜL


0 535 771 06 76

ysargul09@gmail.com

 
----------


GÖZLEM MATBAA

0 282 768 66 00

----------

 Tamamen organik yöntemlerle üretilen Kendi ürünümüz

SIZMA ZEYTİNYAĞI

bulunur

0 546 872 47 28


----------

CEM ŞARKÜTERİ

0 282 726 31 96

------------

  GÖZLEM GAZETESİ
 

REKLAM ALANI
Dolar ınızı,Euronuzu07 Aralık 2016

ULUSAL HABERLER

HAVA DURUMU

Detaylı bilgi için resmin üzerine tıklayın.

Copyright © 2008-2012 Bu sitenin tüm yayın hakları Saray Gözlem Gazetesine aittir.SARAY Gözlem HABER
RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi