ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM

ATATÜRK KÖŞESİ

HABER ARA


Gelişmiş Arama
Belediye Meclisi Beyazköy ün kredi talebini kabul etti

Belediye Meclisi Beyazköy ün kredi talebini kabul etti

Tarih 05 Mart 2013, 09:44 Editör

Belediye Meclisi Beyazköy ün kredi talebini kabul etti

Saray Belediye Meclisi Mart Ayı Olağan Toplantısını Belediye Başkanı Nazmi Çoban Başkanlığı’nda yapıldı. Belediye Meclis Salonu’nda yapılan toplantıda 7 gündem maddesi görüşüldü. İmarla İlgili 9 dilekçe komisyona havale edilirken, Beyazköy Belediyesi’nin altyapısı tamamlanan cadde ve sokaklar ile yapımına Mart ayından başlayacak şebeke suyu yapımında bozulacak sokak ve caddelerin tamiratında kullanılacak mal alımı için kredi talebi AK Partili Meclis Üyelerinin ret oyuna karşın kabul edildi.


Saray Belediye Meclisi Mart Ayı Olağan Toplantısı geçtiğimiz Cuma günü Belediye Meclis Salonu’nda yapıldı.7 maddenin görüşüldüğü toplantıda imarla ilgili dilekçeler imar komisyonuna havale edilirken, Beyazköy Belediyesi’nin altyapısı tamamlanan cadde ve sokaklar ile yapımına Mart ayından başlayacak şebeke suyu yapımında bozulacak sokak ve caddelerin tamiratında kullanılacak mal alımı için kredi talebi AK Partili Meclis Üyelerinin ret oyuna karşın kabul edildi.


İÇME SUYU ŞEBEKESİ KREDİSİ İÇİN BAŞKANA YETKİ VERİLDİ
Saygı duruşu ile başlayan mecliste ilk olarak imarla ilgili dilekçeler görüşüldü. İmarla ilgili 9 dilekçe görüşülmek üzere İmar Komisyonu’na havale edildi.
Mecliste ikinci olarak Saray’ın içme suyu şebeke ve tesis yapmak için İller Bankası’ndan kredi kullanılması için Belediye Başkanı Nazmi Çoban’a yetki verilmesi görüşüldü. Bu madde üzerine söz alan Başkan Çoban, “Geçen sene kredi için meclisimiz bana yetki vermişti. Yıl atladığı için yetkinin yenilenmesi gerekiyor. Bu konuda yaptığım görüşmeleri meclisimize aktaracağım. Deponun bulunduğu alana geçen haftalarda iki defa gittim. Çok ciddi sıkıntılarımız var. Taş ocakları dinamit ile patlatma yapıyorlar. Bu durumu içme sularımız zarar veriyor. Depo çatlamış durumda. Bu konuda savcılığa suç duyurusunda bulunduk. Öncelikle su projemizin iller bankasında öne alınmasını ve kredilendirilmesini istiyoruz. Bir an önce kredi alırsak depomuzu ve risale hattını hızlıca kurtarabiliriz” dedi. Başkan Çoban’ın konuşmasının ardından Meclis Oy Birliği ile Başkan Çoban’a yetki verdi.

KORUNMA ALANLARINA İTİRAZ DİLEKÇESİ OKUNDU
Mecliste görüşülen diğer bir madde Edirne Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Bölge Kurulu tarafından belirlenen Tescil ve Koruma Alanları oldu. Başkan Çoban, Korunma alanlarına Belediye olarak hazırladıkları itiraz dilekçesini okuyarak, bu dilekçenin meclis tarafından karar haline getirilmesini istedi. Edirne’de belirlenen Koruma Alanlarının kurul kararında Belediyenin onayı görüşü ve temsilcisinin olmadığını söyleyen Başkan Çoban, “Planları yapılan bütün belediyelerde bu tür sorunlar yaşanıyor. Saray Belediyesi onay vermiş gibi bir durum yok. İtiraz süreci içinde güçlü gerekçeler ile itirazımızı yaptık. Meclisimizde bu itiraza destek verirse daha güçlü bir hal alacak” dedi.  Başkan Çoban’ın bu talebi oy birliği ile kabul edildi.

BEYAZKÖY’ÜN KREDİ TALEBİ KABUL EDİLDİ
Mecliste görüşülen bir diğer madde Beyazköy Belediyesi’nin dilekçesi oldu. Beyazköy Belediyesi altyapısı tamamlanan cadde ve sokaklar ile yapımına Mart ayından başlayacak şebeke suyu yapımında bozulacak sokak ve caddelerin tamiratında kullanılacak mal alımı için kredi kullanmak istediğini belirten dilekçesi okundu.  Başkan Çoban Beyazköy Belediyesi’nin talebine olumlu baktığını söylerken, AK Partili Meclis Üyeleri önümüzdeki seçimlerle birlikte Beyazköy’ün Saray’ın mahallesi olacağını belirterek maddi külfiyetin Saray Belediyesi’ne kalacağını söylediler ve bu talebe karşı çıktılar. Başkan Çoban talebin su ile ilgili olduğunu belirterek, Su İşleri Büyükşehir’e bağlanacak. Bunun için böyle bir çekinceye gerek yok” dedi. AK Partili Meclis Üyelerinin ret oyuna karşı Beyazköy Belediyesi’nin talebi oy çokluğu ile kabul edildi.

SANAYİDE ARA YOLLARIN YAPIMINA YARDIMCI OLUNACAK
Meclisin görüştüğü bir diğer madde Küçük Sanayi Yapı Kooperatifi tarafından Sanayide bulunan ara sokakların yapımında Belediyenin araç ve malzeme açısından yardım etmesi görüşüldü. Bu madde oy birliği ile kabul edildi.
Belediye Meclisi’nin görüştüğü son dilekçe Esen Rolik tarafından verilen dilekçe görüşüldü. Firma yetkilisi iş yerinin binanın büyük olmasından dolayı fabrika olarak görüldüğünü, kendilerinin fabrika içinde çok küçük bir alanı kullandıklarını ve meclisten beklentisinin fabrika alanı olarak görülen işletmenin iş yeri ve fabrika arasında bir yer olarak belirlenmesini istedi. Belediye Meclisi bu talebi Plan Bütçe Komisyonu’na havale etti.

ŞEHİR PLANCISI MECLİS ÜYELERİNİ BİLGİLENDİRDİ
Gündem maddelerinin görüşülmesinin ardından İller Bankası’ndan emekli Şehir Plancısı Ekrem Ünver, Saray’ın planlarının durumu ve eksiklikleri hakkında meclise bilgi verdi. Bu toplantıya meclisin göreve geldiği ilk günlerde gelseydi toplantının çok daha faydalı olacağını söyleyen Ünver, “86 yılındaki planınız 60 bin nüfusa göre, yeni yapılan 100 binlik ve 25 binlik planınız 30 bin nüfusa göre yapılmış. Bu 100 ve 25 binlik planlarınız 86 planlarınız ile örtüşmüyor. Keşke erken bilgilenseydik, 60 bin nüfusa göre planın yapılmasına yardımcı olabilirdik. Bu saatten sonra bu planları revize etmek çok kolay değil. Çok sağlıklı planlarınız yok ama bu planlara da uymak zorundasınız. Bu saatten sonra öncelikle yapmanız gerek planlarınızı sayısal ortama aktarmanızdır. Yarın büyükşehir planlarınız isteyecek. Bunun için planlar kesin sayısal hale getirilmeli, kadastral mülkiyet dokusunun güncellenmesi gerekiyor. Saray’ın halihazır haritası var. Halihazır üzerine mülkiyet dokusu atılacak ve plan 25 bine uygun süratle revize edilecek” dedi.
Saray Belediye Meclisi Mart ayı toplantısı Ünver’in meclis üyelerinin sorduğu sorulara verdiği cevaplar ile sona erdi.

Bu haber 891 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

SARAY

Yap Boz Caddesi

Yap Boz Caddesi Yap Boz Caddesi

Tarık Akan ın İsmi Verildi

Tarık Akan ın İsmi Verildi Tarık Akan ın İsmi Verildi

İLANLARINIZ

     

DUYURU PANOMUZ

       

İLANLARINIZ İÇİN İRTİBAT 

YAŞAR GÜL


0 535 771 06 76

ysargul09@gmail.com

 
----------


GÖZLEM MATBAA

0 282 768 66 00

----------

 Tamamen organik yöntemlerle üretilen Kendi ürünümüz

SIZMA ZEYTİNYAĞI

bulunur

0 546 872 47 28


----------

CEM ŞARKÜTERİ

0 282 726 31 96

------------

  GÖZLEM GAZETESİ
 

REKLAM ALANI
Dolar ınızı,Euronuzu07 Aralık 2016

ULUSAL HABERLER

HAVA DURUMU

Detaylı bilgi için resmin üzerine tıklayın.

Copyright © 2008-2012 Bu sitenin tüm yayın hakları Saray Gözlem Gazetesine aittir.SARAY Gözlem HABER
RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi