ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM

ATATÜRK KÖŞESİ

HABER ARA


Gelişmiş Arama

Pir Sultan Abdal Kültür Derneği Çerkezköy Şubesi, BAHARA MERHABA Dedi.

Tarih 24 Eylül 2009, 19:54 Editör

Pir Sultan Abdal Kültür Derneği Çerkezköy Şubesi, BAHARA MERHABA Dedi.

Pir Sultan Abdal Kültür Derneği Çerkezköy Şubesi 31.05.2009 Pazar günü Büyük yoncalı Bozoba piknik alanında Bir Piknik Düzenleyerek Bahara Merhaba Dedi. Bu sene ilk defa gerçekleştirilen "BAHARA MERHABA " Pikniği Büyükyoncalı Bozoba Piknik alanında, Çerkezköy ve civarında yaşayan Tüm canların yoğun katılımıyla gerçekleştirildi.Piknikte, Yarışma ve Çekiliş gibi ödüllü yarışmalar düzenlendi. Pikniğe Çerkezköy Belediye Başkan Vekili Asuman AZAK, Çerkezköy Belediye Başkan Yardımcısı Habib BİLGİN, Silivri Hacı Bektaş Veli Kültür ve Dayanışma Derneği, Amasya ili Gümüşhacıköy ilçesi Beden Köylüler Sosyal Yardımlaşma Derneği katıldı.

Büyükyoncalı Bozoba piknik alanın' da havanın güzel olmasını değerlendiren Pir Sultan Abdal Kültür Derneği Çerkezköy Şubesi yöneticileri düzenledikleri piknik ve eğlence programıyla bahara merhaba dediler.

Dernek yöneticilerinin Piknik organizasyonuna, katılımın yoğun olması Şube yöneticilerini memnun etti. Pir Sultan Abdal Kültür Derneği Çerkezköy Şube Başkanı İlhan DUMAN, Yaptığı konuşmada bazı açıklamalarda bulundu. Dernek Başkanı yaptığı konuşmada '' Değerli Canlar Pir Sultan Abdal Kültür Derneği ülke genelinde 1988 yılı ve Çerkezköy de ise 2002 yılından beri gerek kültürel, gerek sanatsal gerekse siyasal pek çok alanda çalışmalar yapmıştır ve halan yapmaktadır.

Derneğimiz gücünü Alevi Bektaşi öğretisine mensup insanlardan, solculardan, devrimcilerden, Aydınlardan ve sizin gibi değerli dost ve yoldaşlardan almaktadır

Aleviler Demokrasiden yanadır. Alevi Bektaşi öğretisi demokrasiye bağlıdır; Çünkü demokrasiyi genel anlamı ile halka ve çoğulculuğa dayanan ama bireyin ve azınlıkların haklarına güvence veren; inançların düşüncelerin, siyasi eğilimlerinin özgürce tartışıldığı, farklılıkların kendisini ifade edebileceği çoğunluk ilkesinin hâkim olduğu ve sorumluluklarının yüklendiği bir ortam olarak görür. Kendi dışındaki inançsal, dinsel ve kültürel farklılıkları bir gerçeklik olarak gören ve saygı ile yaklaşan Aleviler, tüm toplumsal kararların o toplumda var olan bireylerin ortak iradesi ile ele alınması gerektiğini savunur.

Alevilik rasyoneldir; Alevilikte akıl ve mantığa aykırı düşüncelere, inançlara uygulamalara yer yoktur. Alevilik gerçekliği temel aldığından dolayı, realisttir ve ilericidir.

Anadolu Aleviliği evrensel özellikler gösterir. Bu nedenle yalnız başına hiçbir ulusa, etnik gruba mal edilemez onunla sınırlandırılıp daraltılamaz. Yeryüzünde yaşayan tüm insanları din, dil, ırk, inanç ve cinsiyet ayrımı yapmaksızın bir ve eşit olarak görür. Alevi Bektaşi öğretisinde “72 millete bir nazarda bakmak” ilkesi esastır. Bu tüm insanlar için eşitlik ve kardeşlik demektir. Ve bu duygu ve düşüncelerle yurdumuzun bu gün dâhil yaşadığı küresel kriz ve toplumsal sorunlar dada duyarlı olmamız, taraf olmamız gerekmektedir. Derneğimizin düzenlemiş olduğu Bahara Merhaba pikniğinde emeği geçen tüm üye ve dostlarımıza yönetim kurulu olarak yürekten teşekkürler ederiz.

BARIŞIN, KARDEŞLİĞİN, DEMOKRASİNİN EĞEMEN OLDUĞU BİR TÜRKİYE’Yİ YARATMAK VE GÜZELLİKLERİ İNSAN İÇİN PAYLAŞMAK DİLEĞİ İLE BURADA BULUNAN VE GÖNÜLLERİ BİZLERLE OLAN CANLARI PİR SULTAN ‘IN IŞIĞI, DİRENCİ VE BİLİNCİ İLE SELAMLIYOR İYİ EĞLENCELER DİLİYORUM…'' diyerek konuşmasına son verdi. Piknik Sabah 09.00 da başlayarak, akşam 18.00 'da sorunsuz bir şekilde sona erdi.

Haber: Caner Han/ Trakya Gözlem Haber

Bu haber 2590 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

ÇERKEZKÖY

MİLLİ ANAYASA FORUMU ÇERKEZKÖYDE

MİLLİ ANAYASA FORUMU ÇERKEZKÖYDE “Bu anayasayı kabul etmeyeceğiz”

ÇERKEZKÖY'DE YEDİDEN YETMİŞE İSRAİLE BÜYÜK ÖFKE

ÇERKEZKÖY'DE YEDİDEN YETMİŞE İSRAİLE BÜYÜK ÖFKE ÇERKEZKÖY'DE YEDİDEN YETMİŞE İSRAİLE BÜYÜK ÖFKE

İLANLARINIZ

     

DUYURU PANOMUZ

       

İLANLARINIZ İÇİN İRTİBAT 

YAŞAR GÜL


0 535 771 06 76

ysargul09@gmail.com

 
----------


GÖZLEM MATBAA

0 282 768 66 00

----------

 Tamamen organik yöntemlerle üretilen Kendi ürünümüz

SIZMA ZEYTİNYAĞI

bulunur

0 546 872 47 28


----------

CEM ŞARKÜTERİ

0 282 726 31 96

------------

  GÖZLEM GAZETESİ
 

REKLAM ALANI
Dolar ınızı,Euronuzu07 Aralık 2016

ULUSAL HABERLER

HAVA DURUMU

Detaylı bilgi için resmin üzerine tıklayın.

Copyright © 2008-2012 Bu sitenin tüm yayın hakları Saray Gözlem Gazetesine aittir.SARAY Gözlem HABER
RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi