ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM

ATATÜRK KÖŞESİ

HABER ARA


Gelişmiş Arama
Okullar Meclis Başkanlarını Seçti

Okullar Meclis Başkanlarını Seçti

Tarih 30 Ekim 2010, 13:04 Editör

Okullar Meclis Başkanlarını Seçti

    Mustafa-Elmas Arıcı Anadolu Lisesi, Ali Naki Erenyol Lisesi, METEM Teknik Lisesi ve Büyükyoncalı Çok Programlı Lisesi öğrencileri Meclis Başkanlarını seçtiler.
    Meclis başkan adayları okullarda başlayan seçim çalışmalarını centilmenlik içinde yürütürken, öğrenciler özgür iradelerini kullanarak seçimlerini yaptılar.
     Mustafa-Elmas Arıcı Anadolu Lisesi Meclis Başkan adaylarından 10-B sınıf öğrencisi Alpcan Boztepe 128 oy alarak başkan seçilirken, ikinci aday Özal Çapar 107 ve Mert Vuran 105 oy aldı. Meclis Başkanı Alpcan Boztepe, "Hedef Ankara" dedi.

BOZTEPE, "HEDEF ANKARA"

     Mustafa-Elmas Arıcı Anadolu Lisesi Öğrenci Meclis Başkanı Alpcan Boztepe hedefini belirledi. Boztepe, "Amacım hem ilimizi ve hem de ilçemizi Ankara'da temsil etmektir. Okulumuzda gördüğüm eksikliklerimizi proje halinde okul idaremize sunacağız. Kütüphanemizin yeri yeni olduğundan dolayı hem dizayn ve hem de kitap eksikliğimizin olduğunu gördük. Bunları başta okul müdürümüzle ve öğretmenlerimizle birlikte çözeceğiz" dedi.
     Okul Müdürü Neşet Baltaş, "Başta yeni seçilen öğrencimizi kutlar görevinde başarılar dileriz. Okulumuz Meclis Başkanlığına seçilen öğrencimizle koordineli bir şekilde çalışacağız. Okulda ne gibi sorunlar eksiklikler varsa proje halinde idareye sunduğumuz takdirde, idare olarak projeyi değerlendirip ne gerekiyorsa yapılacaktır "dedi.

      Ali Naki Erenyol Lisesi Okul Meclis Başkan adaylarından 12-A sınıf öğrencisi İsmail Adiloğlu 304 oy alarak Meclis Başkanı seçilirken, Özer Bilecen 208 ve Kaan Özen 125 oy alarak seçimi sonuçlandırdılar.       
        Okul Meclis Başkanlığı'na seçilen 12-A sınıf öğrencisi İsmail Adiloğlu,"Okulumuzun en önemli eksikliklerinden biri olan ve uzun zamandan beri bir türlü bitmeyen Kapalı Spor Salonu ile ilgili ciddi bir çalışma başlatacağım. Bu salonun yapılması için ne gerekiyorsa veya nereye gidilmesi gerekiyorsa oraya kadar gideceğim" diyen Meclis Başkanı Adiloğlu, "Tüm okullarda olduğu gibi bizim okulumuzda da ciddi bir Revir eksikliği var. Bunun için gerekli kurumlarla irtibata girmeye çalışacağım. Bir diğer eksikliğimiz ise, engelli arkadaşlarımızla ilgili. Engelli arkadaşlarımızın sorunlarıyla da ilgileneceğim. Demokrasi Eğitimi ve Okul Meclisi çalışmaları kapsamında yürütülen seçimlerde seçmene verdiğim sözlerini yerine getireceğim" dedi.

"HEDEF İLK ÖNCE TEKİRDAĞ"

    Okul Meclis Başkanlığı'na seçilen öğrencilerin hedefi önce Tekirdağ, daha sonra Ankara. Meclis Başkanları isteklerini daha iyi duyurabilmek için önce Tekirdağ ardından Ankara'yı planladıklarını söylediler. 
   
MECLİS BAŞKANIN HEDEFİ OKUL İÇİ İLETİŞİM

             METEM Teknik Lisesi Okul Meclis Başkan adaylarından 10-T sınıf öğrencisi Volkan Demir 372 oy alarak okul Meclis Başkanı seçilirken, Halil Tatar 282 ve Büşra Yek 240 oy aldı.
           METEM Okul Meclis Başkanı okul içerisinde yeni yapılandırmalara gideceğini, ardından okul idaresi ile birlikte, disiplin ve kılık kıyafete önem vereceğini söyledi.   
         Okul Meclisi Başkanlığı'na seçilen Volkan Demir, "Okulumuzdaki bir takım eksiklikleri en kısa zamanda okul idaremizle birlikte gidereceğiz. Öğrenci ve öğretmenler arasındaki iletişim eksikliğini de gidererek, bundan sonra daha koordineli bir şekilde çalışacağız" dedi.


Büyükyoncalı Çok Programlı Lisesi'nde de seçim yapıldı

      Büyükyoncalı Çok Programlı Lisesi Okul Meclis Başkan adaylarından 11 TM sınıf öğrencisi Öğün Küçükmeriç 94 oy alarak okul meclis başkanı seçilirken, Ali Kurt 14, Mesut Uğan 5, Özge Çelebioğlu 12, Rahibe Hopan 12 ve Kamil Kapçak 56 oy aldı.

"GÜZEL GÜNLER GÖRECEĞİZ"

    Seçim çalışmalarına "Güzel günler göreceğiz" sloganıyla yola çıkan ve seçimi kazanan Öğün Küçükmeriç, şimdi okulun sorunlarını Ankara'ya taşıyacağını belirtti.
     Okul Meclis Başkanlığı'na seçilen Öğün Küçükmeriç, "Okulumuzda bir takım eksiklikler var. Bu eksiklikleri gidermek için okul idaremizle birlikte çalışacağız. Okulumuzda öğrenci gözüyle gördüğümüz eksikliklerimizi idaremizle birlikte çözeceğiz. Kütüphanemizde biraz kitap eksiğimiz var. Spor Salonumuz ve okul bahçemiz de düzensiz. Bunları biran önce okul idaremizle birlikte gidereceğiz" dedi.

KÜÇÜKMERİÇ DE "HEDEF ANKARA" DİYOR

       Okul Meclisine seçilen Öğün Küçükmeriç, “Hedefim Ankara” diyor. Küçükmeriç, “İl Meclis Başkanı seçildiğimde başta beldemiz olmak üzere, ilçemiz ve Tekirdağ İlimizin Milli Eğitim ile ilgili tüm sorunlarını Ankara'ya taşıyacağım. Bölgemizdeki siyasetçilerin yapamadığını ben öğrencilerimiz adına yapmaya çalışacağım” dedi.

YETKİLİLERİN YAPAMADIĞINI ÖĞRENCİLER YAPACAK GALİBA

      İlçemizdeki liselerde yapılan Okul Meclis Başkanları seçiminde Meclis Başkanı seçilen öğrenciler hedeflerinin Saray'a hizmet etmek olduğunu belirttiler. Tıpkı olgunlaşmış siyasetçiler gibi vaatler vererek, "Saray'ın sorunlarını Ankara'ya taşıyacağız" dediler.
     İlçemiz yetkililerinin yapamadığını umarız genç, dinamik ve enerji dolu bu öğrencilerimiz yapar.

Bu haber 2490 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

SARAY

Yap Boz Caddesi

Yap Boz Caddesi Yap Boz Caddesi

Tarık Akan ın İsmi Verildi

Tarık Akan ın İsmi Verildi Tarık Akan ın İsmi Verildi

İLANLARINIZ

     

DUYURU PANOMUZ

       

İLANLARINIZ İÇİN İRTİBAT 

YAŞAR GÜL


0 535 771 06 76

ysargul09@gmail.com

 
----------


GÖZLEM MATBAA

0 282 768 66 00

----------

 Tamamen organik yöntemlerle üretilen Kendi ürünümüz

SIZMA ZEYTİNYAĞI

bulunur

0 546 872 47 28


----------

CEM ŞARKÜTERİ

0 282 726 31 96

------------

  GÖZLEM GAZETESİ
 

REKLAM ALANI
Dolar ınızı,Euronuzu07 Aralık 2016

ULUSAL HABERLER

HAVA DURUMU

Detaylı bilgi için resmin üzerine tıklayın.

Copyright © 2008-2012 Bu sitenin tüm yayın hakları Saray Gözlem Gazetesine aittir.SARAY Gözlem HABER
RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi