Error

An Error Was Encountered

The action you have requested is not allowed.

Yazı Detayı
24 Ocak 2017 - Salı 22:23 Bu yazı 1527 kez okundu
 
EyYalakalar! Konuyu Çarpıtmayın!
Tekin Sönmez
 
 

Nazmi Çoban’a Köpeklik ve yalakalık yaparak geçinebilmek için, Saray’a geldiğiniz günden beri şahsıma ve gazetemize saldırıyorsunuz. Unutmayın ki, bir gün bu yalaktan mamanız  kesildiğinde, tüyleri yolunmuş tavuğa döneceksiniz. Saray halkının, sizi biraz daha yakından tanıması için, bu açıklamayı yapmak zorunda kaldım. Pes-paya kimmiş, vatandaş o zaman kararını verecek. Sizi gidi alçak, soysuz ve aşağılık yaratıklar. Ben, şu ana kadar bu tür kelimeleri hayatım boyunca kullanmadım, ama siz beni mecbur bıraktınız ve bunları hakettiniz. Bundan dolayı, Saray halkından ve değerli okuyucularımızdan özür diliyorum. Onların affına sığınıyorum. Bu gibi pisliklerin haddini bildirmek zamanı geldi, hatta geçti bile.

Çok değerli Saray halkı ve değerli okuyucularımız. Saray Gazetesi adlı yayın organı olan bir gazetenin, kime hizmet ettiğini ve Saray’da barınabilmek için, kimlere kul-köle olduğunu, az çok tahmin edebiliyorsunuz. Çerkezköy’de oturup da, Saray’da gazetecilik yapmak, aklınıza ne getiriyor?“Sabah Saat 09.00’da Saray’a geliyorsunuz? Akşam olmadan, Saray’ı terk ediyorsunuz? Ondan sonra da, övünerek,“Biz, Saray’da gazetecilik yapıyoruz”diyorsunuz.  Sizin Saray’da gazetecilik yapıp yapmadığınızı, “Kimi yalakalar, hiçbir yerde muvaffak olamamış beceriksiz ve basiretsizlerin Belediye’de toplanarak barınmaların” haricinde tüm Saray halkı çok iyi biliyor. Sizin maksadınız, Saray’da gazetecilik yapmak değil. Tamamıyla Belediyeden beslenmektir. Siz, Saray Belediyesi’nden beslenirken, yalakalığın ve dalkavukluğun daniskasını da, çok iyi beceriyorsunuz.Çünkü, çöplenebilmek için, bunları yapmak zorundasınız. Aksi halde, Saray Belediyesi’nden beslenemez ve Saray’da  barınma şansınız olamaz.Çünkü, başka tutunacak hiçbir dalınız yok.“Denize düşen yılana sarılır” misaline dönmüşsünüz. İşin daha da doğrusunu soracak olursanız, beni alakadar etmez. Sizin, Saray Belediyesi’nden beslenip beslenmemeniz, beni çok ilgilendirmiyor. Ancak, gönül ister ki, adam gibi işinizi yapın.Başkaların aklıyla bizi karalamayın. Bunu, siz de çok iyi biliyorsunuz ki, yalakalık bir yere kadardır. Yalakalığın, sadık dostluğu da yoktur. Bunu da hatırlatmakta yarar var.

                      “BU KİŞİNİN, ALNINDAN ÖPMEK LAZIM”

Değerli okuyucularım, bir kişi var ki alnından öpesim geliyor. Diyeceksiniz ki, kim bu kişi ve neden alnından öpmek istiyorsun? Diyorum ki, bu kişi bu kadar ahmakları ve zavallılarıbir araya getirebiliyor vebunların hepsini bir kazığa bağlayabiliyor ise, bu kişiyi tebrik ederek, alnından öpesim geliyor.Hatta, içimden şu da geçiyor. Karşıma çıkıverse, hiç çekinmeden, “Gel kardeşim seni alnından öpmek ve seni kutlamak istiyorum” diyesim geliyor. Çünkü bu kişi, bu kadar ahmakları ve zavallıları bir araya getiriyor ise, o kişinin de hakkını vermekbenim de insani görevim.

 İşte bu kişi, oyayın organı ile Belediye arasını, çok iyi koordine ediyor. Bu şahıs, bölgedeve Saray’da bu işleri çok iyi beceriyor ve bölgedeki pastayı kimseye kaptırmadan tek başına götürüyor. Böyle bir uyanık eğer bu kadar ahmakları,zavallıları ve acizleri bir araya getirerek, istediği şekilde kullanıyor ise, o adamında alnından öpmek lazım. Bu uyanık adam, finansman konusunda uzman. Ancak, habercilik ve gazetecilik konusunda bilgisiz veyetersiz. Habercilik konusunda, bilgisiz veya  yetersiz olduğu da, şuradan ortaya çıkıyor.

Gazetede çıkan haberle, internet sayfasındaki haber farklı yayınlanıyor ise, bilgisizliği veya yetersizliği buradan ortaya çıkıyor. Niyetini belli eden bu durum, internet haberinde hata olduğunda, aynı hata gazetede de olurdu. Fakat internette paylaşılan haberde olmayan bir şeyi varmış gibi göstermek, haberi bu haliyle bir süre paylaşımda tutmak ve daha sonra ‘düzeltmek’ bunların asıl niyetini bir kez daha gözler önüne sermiştir. Kaldı ki, haberinde yayınladığı resmi evrakla, görevlilerin isimleri mevcut olan bir belgeyi yayınlamanın ne kadar etik olduğu ortaya çıkmış oluyor. İşte, haber konusunda ne kadar bilgisiz ve yetersiz oldukları,  böylelikle ortayaçıkıverdi. Yine kaldı ki, bir resmi belgeyiyayınlıyorsan, bu belgede görevlilerin ismini deşifre etmek ne kadar doğru bir habercilik anlayışıdır? Diye sormak gerekir.Bu da ayrı hata.

Değerli okuyucularım,aklıma ne geldi biliyor musunuz?(Kerizler olmasa, akıllılar geçinemez.) diye bir sözvar. Şimdi, bir uyanık çıkıyor,  bu ahmakları ve  zavallıları istediği şekilde kullanıyor. Bu sözün günümüzde ne kadar doğru olduğunu, her geçen gün daha iyi anlıyoruz.

Değerli Saray halkı, bunların maksadı gazetemizi ve beni yıpratmaya ve itibarsızlaştırmaya çalışmaktır. Varlığımızdan ve gücümüzden rahatsız olan Saray’daki bu bir avuç ahmaklar ve zavallılar, farklı kumpaslar kurarak, bir takım ayak oyunlarının peşindeler. Bu haberin aslı yok dediğinde, cevapları şu oluyor. “ÖYLE DİYORLAR” Bu yalakalar, “ÖYLE DİYORLAR” cevabı konusunda, artık uzman olmuşlar. 

“ÖYLE DİYORLAR’

Değerli okuyucularımız, “ÖYLE DİYORLAR” haberi yapan bu kişi,bir yıl yanımda çalıştı. Aslında bu haberi de bu kişi yazmamıştır. Onu da buradan hatırlatmak istiyorum. Bu kişi nasıl haber yaptığını, çok iyi biliyorum. Tabi ki, her haberci haber yaparken, kendi penceresinden olaylara bakarak haber yapıyor. Aslında habercilik o değil. Habercilik araştırarak, doğru bilgiyi alarak haberi yazmaktır. Kirli bilgi ile değil. Veya kulaktan duymakla da değil. İşte, bu yalakalar bu şekilde haber yapıyor.

Geçtiğimiz günlerde benim eski çalışanımın kızı hakkında, yine yalan yanlış haber yaparak, Güya ben, eski çalışanımın kızının işyerine gidip, kızı tehdit etmişim. Kızın nerde çalışıp çalışmadığı dahi bilmiyorum. Bu da tamamıyla başlı başına bir yalan. Belki de bu yalanları  gerçek sanıp, ancak daha çok kötü niyetle olmuş gibi senaryolar hazırlıyor. Bu kirli oyunlardan uzaktan yakından haberim bile yok. Anlaşıldı ki bu yalakalar, başkalarının talimatı ile haber yazıyorlar. Maksatları da, beni ve gazetemizi itibarsızlaştırmaktır. Hatta benim eski çalışanımın üzerinde gündemi sıcak tutarak, bizi karalamaya çalışmaktalar.

Bu gazete, 18 Ocak 2017 Çarşamba günü bir başlık atarak, beni ve gazetemizi karalayıp yalancılıkla suçlarken, akıllarınca yine bizi dürüstlüğe davet ediyorlar. Bu gazete her zaman olduğu gibi yine, “ÖYLE DİYORLAR” kulaktan duyma dedikodu ile haber yapmaktan öte gidemiyor. Çünkü, bu gazetenin haber yapma alışkanlığı araştırmadan sormadan, “ÖYLE DİYORLAR” sözleriyle haber hazırlamaktır. Yani başkaların talimatıyla habercilik yapıyorlar.

“SİZ NE KADAR DÜRÜSTSÜNÜZ?”

Bizim “Zaruri Bir Açıklama” haberimiz, bir takım bilgi kirliliğin olduğuna dair, doğru olanı kamuoyuyla paylaşma maksadıyla yapılmıştır.

Bu mektup içeriği, gazetemizde çalışan Şenay Çabuk adlı bayanın yediği kaba pislemesi, bana ve gazeteme yapmış olduğu ihaneti dile getirmiştir. Şenay Çabuk’un ahlaki zafiyeti yüzünden başı bir gün belaya gireceği konusunda da kendisine uyarıda bulunmuştuk. Ve sonunda, o da oldu. Olayın nasıl yaşandığını, daha önce de dile getirmiştim.

  O mektup, eski çalışanımız, halen işyerimizle ilgili hesaplarımızı ve piyasadaki alacaklarımızı bize teslim etmediğini, ayrıca bu kadar uzun bir süre bir işyerinde çalışarak, bu işyerinden ayrıldıktan sonra bize ait olan donelerimizi bir başkasıyla paylaşarak, hainlik yaptığı belirten bir mektuptur. Benim yerinde kim olsa idi aynısına yapardı. Belki de daha kötüsünü düşünenler de olabilirdi.

Ama ben medeni davranarak, olayın çözülmesi için konunun yargıya taşınmasına taraftardım. Ve öyle de oldu. Çünkü, yargının vereceği karara saygı duyuyorum..

Bu mektup üzerine şikayetçi olan eski çalışanımız, Savcılık kararıyla gazetemizin bilgisayarları tarandı. Bu mektubun haricinde herhangi bir belgeye ulaşılmadığı ve yapılan aramada polis tutanağına CD diye böyle bir belgeye rastlanmadığı halde bu yalakagazete, “Polis tutanaklarında CD var” diyerek yalan haber yaparak, kamuoyunu yanlış bilgilendirirken, kendisi de haberin yalan olduğunu ve iki saat sonra gazetenin internet sitesindeki haberden, “CD” ibaresini kaldırdı. Bu mudur sizin doğru haberciliğiniz vedürüst gazeteciliğiniz? Şenay Çabuk denen bayan, ne kadar dürüst ise, demek ki sizde onun kadar dürüstsünüz.

ÇOK DÜRÜST İSENİZ, BELEDİYEDEKİ TACİZE NEDEN SESSİZ KALDINIZ?

Ey yalaka gazeteciler!  Gazetecilik yapmak istiyorsanız, adam gibi işinizi yapın! Ona, buna gebe kalmayan! Başkasının gölgesinde gazetecilik yapmayın! Kendi imkanlarınızla ayakta durmaya çalışın! Koltuk değneği aramayın! Kurumlara sırtınızı dayayarak, yalakalık ve dalkavukluk yapmakla gazetecilik yapılmaz!Adam gibi işinizi yapın ki, insanlar size güvensin, saygı duysun. Aksi halde, hep böyle yalaka ve taraflı gazeteci olarak anılırsınız.

Saray’ın içi, yani yolları rezalet. Mahalle aralarına girilmiyor. İnsanlar çamurdan, kasisten feryat ediyor. Siz, bir basın mensubu olarak mahalle ve ara sokaklara hiç gidiyor musunuz? Siz, hiç çıkıp ta şu kenar mahallelerinden bir görüntü alarak, gazetenizde haber yaptınız mı? Yapamazsınız. Çünkü, yaparsanız  yalaktanmamanız kesilir. 

Çok dürüst gazetecilik yapıyor iseniz, Belediye’de dönen dolapları, tacizler, skandallar ve dönen öteki olayları neden bir gün gündeme getirmediniz ve   getirmiyorsunuz? Belediye de çalışan bir bayan tacize uğradığı ve olay mahkemelik olduğu halde, neden adam gibi işinizi yapmadınız? Elbet yapamazsınız! Çünkü Belediyeden besleniyorsunuz. Daha doğrusu çöpleniyorsunuz.Belediyeye uğradığınız kadar, evinize ve işyerinize uğramıyorsunuz?

Madem ki kadın haklarını savunuculuğuna soyunuyorsanız, Bay Nazmi Çoban ve siz yalaka gazeteciler, Şenay Çabuk denen zavallı kadını, gece saat 03,30 sularında evinde, dostu tarafından dövülürken, neden sessiz kaldınız?Sizin Şenay Çabuk’u düşündüğünüz filan yok. Siz,Şenay Çabuk üzerinden bana ve gazeteme saldırmakla bir yere varamazsınız. Sizin gibi ahmaklar ve zavallıların oyununu çok iyi biliyorum. İşin esası şudur.  Buldunuz bir zavallıyı, bana karşı kullanmaya çalışıyorsunuz. Gerçi bu zavallı da, kullanılmaya müsait olduğu için sizin de işinize geliyor. Yani, hepinizin işine öyle geldiği için, kim kimi kullanıyor ve bu oyunun sonunda kimin karlı çıkacağını da zaman gösterecek.

Sizin insan kullanma zihniyetinizi bildiğim için, bunları size fazla görmüyorum. 

Yalaka gazeteciler, size daha söyleyecek çok sözüm var. Kalanları da gerektiğinde, peyderpey yazacağım. Bekleyin.

NOT: Haddini bilmeyene haddini bildirmek, öksüz çocuğu giydirmek kadar sevaptır.

Kalın sağlıcakla.

 

 
Etiketler:
Yorumlar
Diğer Yazılar
KARI KOCA TATİLDE
PADİŞAH İLE KÖYLÜ
AĞA SAFARİDE
FISILTI VE TUĞLA
BEBEK
İŞADAMININ İBRETLİK ANISI
DOST (MEVLANA'DAN)
BEN DE ÖYLE YAPACAKTIM
ÇOCUK AKLI
HURİYE - RURİYE - NURİYE
PSİKOLOG VE BERDUŞ
YIKASIN DİYE GETİRDİM
BEŞ KURUŞ!
BEYAZ DEDE
HIZ TUZAĞI
ALİ CENGİZ OYUNU
BEY VE DALKAVUK
RÜŞVET HİKAYESİ
UÇAK
BİLGİSAYAR ACEMİSİ
MÜJDE MOİZ!..
EŞŞEĞİN DİRENCİ
YALANCI ÇOBAN HİKAYESİ
ERMENİ VATANDAŞ ALEVİDEN ALACAĞI NASIL ALDI?
SINAV
DÜNYA TÜRKLERE KALACAK
TAMİRATTA
KEDİ İLE İZOLASYON TESTİ
"SADECE SENİN Mİ DEDEN VAR ŞEREFSİZZZ !"
İŞTE ERKEKLERİN BİRER MELEK OLDUĞUNUN KANITI
FORD MİNİBÜS
ROMA'YI KİM YAKTI?
COĞRAFYA
HANIM HANIM GÖZLERİM AÇILDI!!!
ŞAKA
MÜHENDİS VE YÖNETİCİ
AMERİKALI MÜHENDİS
KARLI OYUN
AĞLAMA DUVARI
MAVİ KART
OYOTANIN KRİKOSU
KAHRAMAN ER
BU BİR
KADINLARI ANLAMAK BU KADAR ZOR MU?
KUŞ YEMİ
HAPİS CEZASI
GÖREN KİMSE OLMADI
BU KIŞ ÇOK SOĞUK OLMAK
HİÇ HİÇ
YANLIŞ YAPTIN BİZİM ÖZGEN!
FERMANI OKU AHRETLİK
EN KORKAK KİM
BİR AV MASALI
ASLANLA ÇAKAL
PADİŞAH VE VEZİR'İN ÖYKÜSÜ!
PADİŞAH VE VEZİR HİKAYESİ
TİCARET MATEMATİĞİ
KİM ERKEK KİM KADIN?
PADİŞAHIN DEVESİ
USTA
GUŞ SANDIM
PROTESTO
BİRAZ DAHA OKUSA
EŞEK GİBİ ANIR
KAYSERİLİ KULLARINI KORUSUN
KRAL ÇIPLAK VE UCUZ KAHRAMANLIK
BEZİR YAĞI
İKİ İNATÇI KEÇİ MASALI
BİR PADİŞAH VE VEZİR ÖYKÜSÜ!
TORUNUN ADI NEYDİ
AMAN HA
O ZAMANKİ KAFA
DIHILIN / GİRİNİZ
TOPUM TÜFEĞİMİ GERİ VER
PARASIZLIK
MİNAREYİ GÖRMESEYDİN AKLIN BAŞINA GELMEZDİ
ÜÇÜNCÜ MADDEDEN TUTURURSAK
“GERÇEKTEN GÖRÜYOR MUYUZ?”
BERBERİN AKIL ERMEZLİĞİ
BİR TAŞ YOĞURT HİKAYESİ
TAKSİTLER İÇİN ALLAH BÜYÜK
HAN VE YOLCU
DENİZİN HİKAYESİ
BORCUN DOĞUM GÜNÜ
ÇİFTÇİ İLE EŞEKLERİ
SAĞLIK BAKANI
KARA
İŞTE İKİ BARDAK SUDUR
KAYSERİLİNİN PRENSİBİ
ÇAKAL MÜDÜR OLURSA
BİR DELİYE BİR VELİ ROLÜ HİKAYESİ
ALMAN VATANDASI
İMAMIN MUHTEŞEM VEFATI
HIRSIZ KASABASI
KÖYLÜNÜN İNEĞİ ÖLMÜŞ
EŞEĞE YAZIK OLUR
KAÇIŞ PROVASI YAPTIK
NİKAH
HAYIRSEVERLİK
KARAGÜMRÜKLÜ BİLET ATMAZ!
SİZ OLSANIZ NE YAPARDINIZ?
BİR ZAMANLAR MUTLU BİR AİLE VARMIŞ
ÇAKAL VE SAVAŞ DAVULU MASALI
APTAL ASLAN MASALI
ABDAL ile APTAL
APTAL KUŞUN BAŞINA GELENLER
APTALIN ÖYKÜSÜ...
KARADENİZLİ MEKTUBU
ZİL ÇALDI... PAYDOS OLDU!
PLAN BOZULDU
ANDREA DORİA
OĞLANIN DEDESİ
EMANET EŞEK
MERCİMEK ÇORBASI
BANKACILAR
GARANTİLİ PARAŞÜT
UÇAK İNİŞTE
MÜHENDİS ÇÖZÜMÜ
ET PARÇASI
ROMA'YI KİM YAKTI?
İSMET PAŞA
MİLLETİN KENDİSİ
MOBİLYA TİCARET
BU MAHALLEDEN DEĞİLİZ
KÜRSÜDEKİ İMAM
DAĞIN TAŞIN KIYMETİNİ BİLELİM
SÜPERMEN
GÜNAH İLE SEVABI İLE HERŞEYİ KABUL ETTİN “ÖZGEN BAŞKAN”
NE GÜNAHI!
HAKEMLER BİZDE
İMANLI AYI
BÜYÜKYONCALI GİTTİ GİDECEK
GOLF OYNAYAN KÖRLER
ÖRNEK SÜRÜCÜ
PORSCHE
SEVGİLİLER GÜNÜ İÇİN
TAKSİCİLİĞİN İLK GÜNÜ
FIKRA NEDİR ?
PARAŞÜT
PAPAĞAN
BAKAN
MURAT 131
İYİ GELEN
ÜÇ YAŞLI TEYZE
"PARA NEREDE?"
İNGİLİZ, AMERİKAN VE TÜRK LİDERLERİ
KEKEN
KARAKTER
CİMRİ
MAĞAZA
EN PAHALI PAPAĞAN
MEZARCI
AKILLI AVUKAT
BİR CİNAYET DAVASI
VALLAHİ EFENDİM BEN ANLAMAM
YORUM YAPMAK
GÜVENSİZLİK
SAHTE DİPLOMA SKANDALI Saray Belediyesi, Nasıl Dolandırılmış?
YANLIŞ MESAJ
BANKACILAR
GÖKTEKİ YILDIZLAR
EVLİLİĞİN SIRRI
KAYIP EŞ
KUŞ YEMİ
ESİR
PEJO MİNİBÜS
KUYUMCU İLE KÖYLÜ
MÜHENDİS
PERŞEMBE'NİN GELİŞİ ÇARŞAMBA'DAN BELLİ İDİ
NE OLURDUN
BENDE BAŞARILI BİR ERKEĞİM
ALLAH'LA ARAMI BOZUYORSUN!
ZAYIFLAMA İLACI
SAÇ TRAŞI
PAPAZ VE HOCA
İŞİTME SORUNU
30 SENELİK KAPTAN
AKŞAM YEMEĞİ
EN İYİ YALAN
PEYGAMBER
KAYSERİ'NİN MAHALLESİ
MARULU KİM VURDU?
CANLI BOMBA
OKULA GÖTÜRÜYORUM
İŞ BAŞVURUSU
TAMAM MAHKEME BİTTİ
İNTİHAR
Bir Delinin Hatıra Defteri: Sıra Dışı Deliler, Eh Olağan Akıllılar
NARGİLE
OKUMUŞUN CAHİLİ
KUAFÖRDEKİ SARIŞIN
KURNAZ TİLKİ İLE KALLEŞ YILAN
TAVŞANIN ORMAN GEZİNTİSİ
KILLIK OLSUN DİYE
DELİNİN ROMANI
İKİNCİ LİSAN
MERDİVEN ÇIKMAK
APTALIN HİKAYESİ
HAYAT DERSİ HİKAYESİ
BEN ZATEN ERZURUM'UN İÇİNDEN DEĞİLİM!
ÇETİN'İM
DELİ ADAM
NE GİYSEM
HANGİ ER
BERBER SIRASI
ÜÇ YUMURTA
SAYISAL
ÜZÜM BAĞI
TAMAM MAHKEME BİTTİ
BİZLERİ NASIL ZEHİRLİYORLAR?
KOZMOSUN DELİSİ
DEDE
UÇAKTA GİDERKEN
BALON
ALLAHIM BENİ AF ET
BAKIŞ AÇISI
MEZARCI
İSLAMIN ŞARTI KAÇ FIKRASI
DİLENCİNİN DUASI
AH ŞU FLÜT
İlahi Mahkeme
ARANIZDA MÜSLÜMAN OLAN VAR MI?
DÜŞTÜM
AFFET BABACIĞIM...
ZİL ÇALDI...PAYDOS OLDU!
BİR DELİYE BİR VELİ ROLÜ
AŞIK MUSTAFA VE KAYMAKAM
BİR GÜN MUTLAKA
ON BİN LİRAYI GÖRDÜ
YE BAKALIM BABAMIN HAYRINA
BAĞDA TERAVIH NAMAZI
KEMAL SUNAL'IN HAYATINDAN BİR PARÇA
SAHTE PARA -2
SAHTE PARA -1
TAHİR...
TÜCCAR ZEKASI
KAYSERİLİ VE KIBRISLI RUM
YAVRU KUTUP AYISI
BEN POLİSİ BEKLEYECEM
CENNETİN ANAHTARI
BİR ÜST SINIFA GEÇME İSTEĞİ!
KAYSERİLİ VE YAHUDİ
TELEKOM FIKRASI
YILBAŞI HİKAYESİ
BİR İPİN HESABINI VEREMİYORUM
BİLET
ERCİYES DAĞI`NIN KARI ERİYİNCE
TEMELİN BABASI
5 DOLAR
ÜÇ DEVLET BAŞKANI
KAYSERİLİ VE PADİŞAH
KURT İLE KÖPEK MASALI
KAYSERİLİ BİR GENÇ
YÖNETEN ERKEKLER
RENK İNSANI DEĞİŞTİRİR
KURT İLE EŞEK TARTIŞIYORLARMIŞ
BEN ASTIM
AŞKSIZ EŞEK
DELİ DUMRUL
HANGİ LASTİK
YARI MANYAK
AYNISINI SÖYLEDIM
TEKNOLOJİ
UYAN ÇAVUŞ TİZ UYAN
DOSTLUĞUN DEĞERİ
RAPUNZEL
PEŞİN NAMAZ
KELOĞLAN VE ÖKÜZ
AĞIZDAN DOLUYOR
HAREM AĞASI
BU MASAL BİR DEVRİN HİKÂYESİ -5 (Aziz Nesin)
BU MASAL BİR DEVRİN HİKÂYESİ -4 (Aziz Nesin)
BU MASAL BİR DEVRİN HİKÂYESİ -3
BU MASAL BİR DEVRİN HİKÂYESİ -2 Aziz Nesin)
BU MASAL BİR DEVRİN HİKÂYESİ -1(Aziz Nesin)
NİŞAN ALAN EŞEK
HEMEROİD
DEVESİ ÇALINAN ADAMIN HİKAYESİ
ŞİMENDİFER EFENDİ
BU HİKAYE BİRİLERİNE DERS OLMALI
‘’ AVCI İMAM ‘’
MOLLANIN ÜZÜM BAĞI
ŞİMDİ AYVAYI YEDİN
ŞİKÂYET 2
ŞİKÂYET -1
AJAN TEMEL
ŞERİFİN SEVGİLİSİ
ACILARI KUMA, İYİLİKLERİ TAŞA YAZIN
MÜCADELE EDENLER TARİHE GEÇER
ŞİŞE KIRILACAK
ŞAŞIP KALMAK
ŞARTSIZ KREDİ
Fili Kurtaran Adam’ın Aşırı Şaşırtıcı Sonlu Mini Hikayesi
PADİŞAH İHTİYARI SELAMLAMIŞ
PADİŞAH VE BAŞ VEZİR
TAHMİN
TAHTAKURUSU
TAKIM ELBİSE
TAKSINLAR
SÜPERMEN
SÜNNETÇİ
TANRININ İŞİNE KARIŞMAYIN!
SÖYLE ONA
TARLAMA GİDEYİM
TAVUK ÇİFTLİĞİ
SPAGETTİ
TEDAŞ GÖREVLİSİ
SOLUCAN
TELEFON
SİYASİ SUÇLU
TELEFON FATURASI
SİTEM
Dürüst Siyasetçi Nasıl Olmalıdır?
TELEVİZYON
SIRA
TEMBİH
KUYUMCU HİKAYESİ?
AYDINLIK
DOYMAMA HASTALIĞI YA DA BİR ZIRTO HİKAYESİ
EŞEĞİN GÖLGESİ
AZİM
IŞIK VE KARANLIK
IRMAĞIN ÖYKÜSÜ
KURŞUN KALEM
SİNEK
SINAV
NE DUYMAK İSTERSEN
AFFETMENİN HAFİFLİĞİ
BU DA GEÇER
MUTLULUĞUN SIRRI
JUDO USTASI
IRMAĞIN ÖYKÜSÜ
ZAMAN YÖNETİMİ
SİGORTA
HARDAL TOHUMU
BİR ZAMANLAR BİR NEHİR VARMIŞ
BOŞ FİNCAN AKLI
TİLKİ
AŞKSIZ EŞEK
SES
SENİN DEDEN VARSA
DİYOJEN
Özgen, Çoban’dan Enkaz Devraldı…
SENİ BEKLİYOR
MUTLULUĞUN SIRRI
BU DA GEÇER
SEN NESİN?
SELAMI VAR
Atatürk Ve Vergi Borcu İçin Satılan Öküz
Mustafa Kemal Atatürk ile Çiftçinin Hikayesi
AFFETMENİN HAFİFLİĞİ
MÜCEVHER
İKİ KÖPEK
EŞEĞİN GÖLGESİ
SEYAHAT
YENİ İMRAPATOR
AKREP
SARI GELİN
ÖNCE KIYAFETLERİ DOYURMALI
HANİFE TEYZE
TUVALET KÂĞIDI
DEDİKODU
İKİ BARDAK SU
BİLGE VE KÖPEK
GÜÇLÜ HOROZ
İYİ VE KÖTÜ
Demokrasi Bekçisi
İNSANI DÜZELTMEK
USTANIN ERDEMİ
SEVGİ
MUTLULUĞUN SIRRI
TÜNEL
BUYURUN CENAZE NAMAZINA
USTA HİKAYESİ
Karar Vermenin Bilgeliği
KİBİR BİLMİŞLİK HİKAYESİ
ÇİRKEFLEŞMİŞ SİYASET
TEMİZ SİYASET İSTİYORUZ
KİRLİ SİYASET İSTEMİYORUZ
TÜNEL İHALESİ
TÜRK KAZANI
ÜÇ ÖKÜZ HİKAYESİ
TÜRK TEKNOLOJİSİ
POSTACI
PLOPÇU
UNUT
PAZARLIK
PAYLAŞMA
PARAŞÜTÇÜ TEMEL
PARASI YOK
PALAVRA
İMAMIN MUHTEŞEM VEFATI..!
HİKAYE DEĞİL AMA İBRETLİK!....
ÜLEN GARI
KARŞIDAKİNİN ANLADIĞI KADAR
ÖPÜCÜK
İki Dostun Hikayesi
HER KİM Kİ ARA YAPAR
Ev Alma, Komşu Al
Kim Deli, Kim Akıllı?
İBRETLİK BİR HİKAYE...
''AT ÖLÜR, MEYDAN KALIR; YİĞİT ÖLÜR, ŞAN KALIR”
NAZMİ ÇOBAN’A YAZIK OLDU
Kuşların hikayesi…
ÖLÜNÜZ BÖYLEYSE
ÖLDÜRÜRLERDİ HERHALDE
VIY BABO!..
ÖDENEK
VİRÜS
Aslan ve Çakal Hikayesi!!!
YAKALARSAM
YALAN
YAMAZAN
YANGIN
Siyaset Nedir?
Erler Çıktı Meydane...
YANLIŞ ADAM
ODUNCU
YAPSAYDINIZ!
ODUNCU
YARISI SANA, YARISI BANA
O DA BİR ŞEY Mİ?
NÜKLEER ENERJİ
NOSAHİP
NİYE YOK?
NİYE YEDİK?
NİKÂH
NEYE BASIYOR?
YAĞMUR DUASI
NEREDEN BİLECEK?
NEREDE OLACAKTI?
NEREDE?
YENİ DOĞMUŞ BEBEK GİBİ
NE OLACAK BU ALMANYA'NIN HALİ?
YUMURTANIN İRİSİ
NE DESEM?
NE BAKIYORSUN?
NASIL YARAMAZ?
ZIMPARA KÂĞIDI
NAMAZ
ANCAK İSTANBUL KADISI OLURSUN
NAH İNDİRDİ!
MÜJDE
Tilkice, Siyaset ve Politika
Bir Baba Hikayesi
MÜHENDİS
Öğretmenlik Anne, Baba Ve Abi Olmaktır
Bir Öğretmen Hikayesi
MUM
Okunmaya Değer Çok Güzel Bir Hikaye...
Yaşanmış Bir Hikaye
MUCİZE
MOSMOR OLACAKTIN
MOKOKO
MEZAR TAŞI
MEZAR SOYGUNCUSU
MERAKLI ÇOCUK
MELEK
MASUM ŞEYTAN
MASKELİ BALO
MAKİNE
MAKBUZ
MAKAS
PADİŞAHIN KÖPRÜ VERGİSİ
KÜFÜRBAZ
KUŞ YEMİ
KURU FASULYE
KURTARMA
KRAVAT
KÖTÜ ŞEYLER
KÖPEK YAVRUSU
KONUT KREDİSİ
KONUŞUR MU?
KIYAFET BALOSU
KİMYACI
KİMLİK
KİM KIRDI?
KESERİM HA!
KEFENİN CEBİ
ALDIĞIMIZ FİYATA
KEÇİ SÜTÜ
KAZ YOLMAK
Kurt ile Kuzu Masalı
KAYBOLDUM
KURT VE YAVRUSU
KARİZMA
İlçemizdeki Algı Yöntemin Hedefinde “Özgen Erkiş”
KARAYOLU
KARAR
KAPAT ULAN KAPIYI!
KAMYON SÜRÜCÜSÜ
KAMERA ŞAKASI
SADRAZAM EŞEK
KALEMTRAŞ
“PARTİMİZİN KAYBETME RİSKİNİ GÖRDÜĞÜM İÇİN ADAY OLDUM”
KAHROLSUN AMERİKA!..
KAÇ YAŞINDASIN?
SANAYİCİ ARANIYOR
KABUL ETMEM
İKİNCİ KANAL
İKİNCİ KANAL
İKİ ARKADAŞ
İÇİNCE SAPITIYORUM
İÇERİ TIKACAKSIN
HIZLI İNEK
HİKÂYE
HIRSIZ İLE PAPAĞAN
HEDİYE
HAYATTA OLACAKTIK
Cenazeye Çelenk
HAVA DURUMU
HANGİ KAPIDAN?
HAMDOLSUN
HADİ BAKALIM
GÖZ DOKTORU
GÖSTERİN
Devlet Memuru Boğa
GİDEBİLİRSİN
GICIKLIK
GEREKİYOR MU?
GENÇ HOROZ
(ATATÜRK'ÜN İbretlik Anısı)
GALİBA
FİTİL
FARK
EVVEL ALLAH
EŞEKTEN İNMEYİNCE
Bay Çoban Algı Oluşturuyor
EŞEK KAFASI
ERKEK MAĞAZASI
EMİR
EKSİK GELDİ
EKONOMİK KRİZ
DUYMADIN MI?
DÜŞMAN ASKERİ
DÜNYA İSHAL YARIŞMASI
Aday Adayları Ortaya Çıkmaya Başladı
DONSUZ
DOKTOR NE DEDİ?
DOĞRU CEVAP
DİLİ ÇÖZÜLDÜ
Bir Karınca Hikayesi
DEVAM ET ABİ
ÖMÜR
ÇOCUKTAN AL HABERİ
ÇIĞLIK
ÇEÇENİSTAN
CİVCİV
CİN
CENNET YEMEĞİ
CANLI YAYIN
BÜYÜK OLSUN
BUNALIM
BU NEDİR?
BU KADAR DA PALAVRA OLUR MU?
BORU YETMEDİ
BİZİ BEKLİYORLAR
BİZ ARABAYI İTERKEN
BİRKAÇ ADAM DAHA
Atatürk, Sabanla Çift Süren Bir Çiftçi Görür ve Durur
BİR ŞEY SORABİLİR MİYİM?
BİR KRAL FM FIKRASI
AYNA
BİLKENT MEZUNU
BİLGİSAYARLI CİHAZ
BİLEN BİLİR
BENİ TANRI SANIYOR
BENİ TANIYOR MUSUNUZ?
Beni Arıyorlar
BEN SANA DEMİŞTİM
BEN NİYE KAÇIYORUM?
BELEDİYE DAMGASI
BANA NE?
BANA DA MI LO LO?
Bakan Yüzme Bilmiyor
Aynı Halt
AYI VE TAVŞAN
AŞIRI HIZ
ASIL CESARET
ARKADAŞ ARAYAN ASLAN
ARABA HIRSIZLARI
APTAL KÖPEK
APTAL DEĞİLİM
ANADOL
ALKOL MUAYENESİ
AL BİR HURİ ÇIK YUKARI
AHMET BEY
AHLÂKLI PAPAĞANLAR
Açmam O Camı
ACEMİ DOKTOR
Saray Devlet Hastanesi Göz Dolduruyor!
8 NUMARALI KUTU
ÖMÜR
DOKTORA TEZİ (Fıkra)
Haydi Abbas! Vakit Tamam
Karadenizli Bir Babadan Ogluna Mektup
YAŞLI ANADAN 5 OĞLUNA MEKTUP!
Aptal Karga İle Kurnaz Tilki
İmamın Muhteşem Vefatı
FARK VAR
Mükemmel Öğretmen-Öğrenci
Mükemmel Öğretmen-Öğrenci
TED AMCA
ŞÖFÖR
Spor İçin...
Şefkatli Tavşan
Çakal Tercüman
“Ne Dilersin Ey Eşek Kulum?”
Yaşanmış Bir Hikaye
SULTAN MAHMUD’UN VEZİRİ
Tövbe Et Çünkü Ölümün Yakındır
Unutulmaz Bir İftar Çilesi Osmanlı Hikayesi
Şeytan İle Oduncunun Dövüşü
Üçünüzü de Öldürsün de Bizi Kurtarsın
Valide Suyu Osmanlı Hikayesi
Fare İle Kurbağa
Yemin Edeceğim Osmanlı Hikayeler
Aldığımız fiyata
Aşçılıktan Yetişen Vezir Osmanlı Hikayesi
Üç Nasihat
SAHTE ŞIH
HEPSİ İHTİYARLIKTAN
Kuru Akıl Neye Yarar
İHTİYAR FAKİR VE SULTAN MELİKŞAH
DERVİŞ OLDUĞUN İÇİN
Sultan Mahmut Ve Hırsızlar
Aslan ve Çakal Hikayesi
Ancak ondan anlar Osmanlı Hikayeleri
İstanbul’da Velî Var mıdır?
Kıyıdaki Balıkçının Hikayesi
İki Küs Kardeşin Hikayesi
"Her Şeyde Bir Hayır Vardır"
Gerçek Miras
Kör Annenin Oğluna Mektubu
Anne ve Kaynana Farkı
Ofli Hoca
Ne Demeye Hala Taşırsın?
İdam Mahkumunun Son İsteği
Dostun Hakikisi...
Bardağı Yere Bırakın!
Uydum İmama...
İmamın Takkesini Çıkarın
Kendini Tanımak
Gelincik Hikayesi
Usta Ressam
Derviş İle Kuşun Hikayesi
Einstein ve Şoförü
Berlin'de Hakimler Var
Küçük Kirpi
Affetme Duygusu Ve Önemi
Bir Başarının Gerçek Sırrı
Herşey Her Zaman Göründüğü Gibi Değildir
Zehir
Tilki İle Kirpi
Çiftçinin Çorak Tarlası Hikayesi
Yaşlı Bedevinin Hindisi Çalınır...
Nazmi Çoban İktidarında, Artık Sona Doğru!
Tek Ayakkabı…
Evin En Öksüzü Babalardır
Bir Vefa Hikayesi
Kabağın Sahibi
Tereyağının Hesabı
Bir Çanakkale Sargı Yeri Hikayesi
Çoban, Padişahım Sen Çok Yaşa!
Belediyedeki Taciz, Cezasız Kalmadı!
Biliyon mu
Çoban, İmar Planlarını Hazine Gibi Koruyor
Kirpi İle Tilki
Buluşma
Aptal
Tilki ile Leylek (Masal)
Sarı Öküz Hikayesi!
Kurnaz Tilke
Silahşör Şakir
Kötürüm Çocuk
Kargayla Tilkinin Hikayesi
Her İşe Karışma
Emekli Albay
Sporcu Tavşan
Bir Tas Ayran
Kırmızı Işık
Yıkılan Ev
Her Şey Para İçin
Karga ile Tilki
“Aman Allah Bozmasın Yarabbim!”
Sarı Öküz Hikayesi!
Babanın Son Öğüdü (İbretlik Hikayeler)
SARAY AK PARTİ İLÇE TEŞKİATI’NDA Toparlayıcı Bir Aday’a İhtiyaç Var!
Karaca ile Asma
Çok Güzel Bir Mektup
Bir Babanın Oğluna 10 Öğüdü
Bir Babanın Oğluna Nasihati
Gemi
Hakkınızı Helal Eder misiniz?
Kırık Vezir Hikayesi
Harname
Yettim Öküzüm
ÖKÜZ GİBİ ADAM!
Nankör Oğlan, (Masalı)
Elektrik
Şantiye Şefi
Saray'ın Fıkrası
Bir Varmış, Bir Yokmuş…
Devekuşu İle Aslan
Fakir Balık
Tilki Market Açmış
SON KONTROL
Entellerin Hokkabazları!..
Timsah Olmak İsteyen Kertenkele
DOĞA YOLCULUĞUMUZ SÜRÜYOR
Memleketin Birinde - 2
Memleketin Birinde - 1
Kurt ile Tilki
Hayvanlar Yarışma Düzenlemiş -2
Tır ve Papağan
Benim İçin Yüzüne Tükür
Ellibin Lira
Mehteran
Delinin Aklı
Hikaye (Akıllı fil)
Padişah Okuma Bilmezse
"Nereyi Aradın Lan Öyle?"
Patronlu Rüya (Hikayesi)
Padişahın İşi Ne?
Terbiye Yaratılışa Bağlıdır
Bu Dünyada En Güzel Şey Nedir?
Yalan Yarışması
Ne Maçıydı?
Kekeme Dağcı
Yalan
Biraz Dürüst Ve Akıllı Ol! BAY ÇOBAN
'Ben Vermem, Devlet Versin!'
Ne Masrafınız Var!
Malı Götürüyor
Komik Siyasi (Fıkra)
İlahi Eleni...
Salı
Başbakan Ecevit
Ya Ayva Getirseydim!
Anılar
Eşek İle Öküz
Çok Özel Bir Hikaye
Bunak (Fıkra)
Yağı Değiştir
Gidiyorum Buralardan
Günün fıkrası: Stalin’in Tavuğu
Hayat Arkadaşı
Rahmetli
Kuş, İnek ve Kedi
Yaşlı Teyze
Aman Dikkat
Pratik Çözüm
Doktor Temel
Kadın Kulağı (Doktor Fıkrası)
Kaçış
İki Deli Şehirde
Hastaneden Kaçış
Bijonlar
Canlı Bomba
Prova
Gazete
Zeytin
Bay Çoban, Aklını Kendine Kullan!
Deli Mektubu
Karpuzlar
Ne Bu Notların Hali?
Ulusal Gazeteler
Alıntı Yazarlar
Tekirdağ
Parçalı Bulutlu
Güncelleme: 06.08.2020
Bugün
21° - 29°
Cuma
22° - 30°
Cumartesi
23° - 31°
Tekirdağ

Güncelleme: 06.08.2020
İmsak
04:23
Sabah
06:04
Öğle
13:21
İkindi
17:13
Akşam
20:28
Yatsı
22:02
Süper Lig
Takımlar
P
Av
M
B
G
O
1
Başakşehir FK
69
0
5
9
20
34
2
Trabzonspor
65
0
5
11
18
34
3
Beşiktaş
62
0
10
5
19
34
4
Sivasspor
60
0
8
9
17
34
5
Alanyaspor
57
0
9
9
16
34
6
Galatasaray
56
0
8
11
15
34
7
Fenerbahçe
53
0
11
8
15
34
8
Gaziantep FK
46
0
10
13
11
34
9
Antalyaspor
45
0
11
12
11
34
10
Kasımpaşa
43
0
15
7
12
34
11
Göztepe
42
0
14
9
11
34
12
Gençlerbirliği
36
0
16
9
9
34
13
Konyaspor
36
0
14
12
8
34
14
Denizlispor
35
0
17
8
9
34
15
Çaykur Rizespor
35
0
19
5
10
34
16
Yeni Malatyaspor
32
0
18
8
8
34
17
Kayserispor
32
0
18
8
8
34
18
MKE Ankaragücü
32
0
16
11
7
34
Arşiv Arama
Modül 1

Bu modül kullanıcı tarafından yönetilir, ister kod girilir ister iframe ile içerik çekilir. Toplamda kullanıcı 5 modül ekleme hakkına sahiptir, bu modül dahil tüm sağdaki modüller manuel olarak sıralanabilir.

Haber Yazılımı