301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Yazı Detayı
06 Aralık 2018 - Perşembe 18:11 Bu yazı 721 kez okundu
 
“PARTİMİZİN KAYBETME RİSKİNİ GÖRDÜĞÜM İÇİN ADAY OLDUM”
Tekin Sönmez
 
 

Tekirdağ CHP eski milletvekili, Saray Belediyesi Eski Belediye Başkanı, CHP Saray Belediye Başkan A. Adayı Erdoğan Kaplan, Pazar günü yapılacak olan temayül öncesi önemli açıklamalarda bulundu. Kaplan, CHP’nin Saray’da seçimi kaybetme riskini gördüğü için A. Adayı olduğunu vurgularken, “30 yıllık kaleyi üyelerimizin vereceği sağlıklı kararla yıktırmayacağız inşallah” ifadelerini kullandı.

Saray Belediye Başkanı Nazmi Çoban’a yüklenen Kaplan, “Erdoğan Kaplan ne yaptı diyorlarmış. Benim görev süremde ne akrabam ne tanıdığım bırak belediye ile iş yapmayı belediyenin önünden bile geçmedi. Taşeron işçiler neden maaşını kardeşinden alıyor? Belediyenin parası nereden dönüyor da geliyor senin kardeşine çık ta açıkla.” İfadelerini kullandı. Erdoğan Kaplan, termal su konusuna da değinirken, Nazmi Çoban’dan firma ile yapılan şartnameyi halka açıklamasını talep etti. Erdoğan Kaplan, “Partili arkadaşlarıma da sesleniyorum aklıselim sağlıklı düşünüp doğru karar verelim Saray’ın geleceği için” ifadeleriyle Pazar günü yapılacak olan eğilim yoklaması öncesi CHP’li üyelere seslendi.

“SANDIKTAN ÇIKACAĞIMA İNANCIM SONSUZ”

EĞİLİM YOKLAMASINI NASIL YORUMLUYORSUNUZ?

Tekirdağ’da sadece Saray’da temayül yoklaması oluyor. Temayül yoklaması bir ön seçim değil hakim huzurunda yapılmıyor. Hakim huzurunda bir önseçim olsa oradan çıkan bozulmazdı. Ama bu temayül yoklaması parti içinde bir ön yoklamadır bir araştırmadır. Çıkacak neticenin sonucunda genel merkezimiz kararını verecek. Ben sandıktan hiçbir zaman çekinmeyen birisiyim inşallah çok sağduyulu üyelerimizle beraber sandıktan çıkacağıma inancım sonsuzdur. Hakim huzurunda olsaydı daha iyi olurdu, oradan çıkan sonuç değişmezdi bu sonuçta karara genel merkezimiz karar verecek.

“SARAY’DA SORUN BÜYÜK YOKSA MEVCUT BAŞKANLA DEVAM EDİLİRDİ”

NEDEN SADECE SARAY’DA EĞİLİM YOKLAMASI YAPILIYOR?

Bu partiye çok emek vermiş duayen bir insanız benim girdiğim her seçimde büyük bir hareket oluyor. Hemşehrilerimiz büyük bir heyecan yaşıyor. Her halde sarayda bu heyecanı yaşatmak için yaptılar. Buraya gelmeden Çerkezköy, Marmara Ereğlisi, Kapaklı ve Malkara’da mevcut belediye başkanlarının tekrar aday olduklarını duydum. Saray’da sıkıntı olmasa bizim belediye başkanımızı da onaylarlardı. Demek ki Saray’da büyük bir sıkıntı var. Bu sıkıntıyı hep beraber Pazar günü çözeceğiz 30 yıllık kaleyi üyelerimizin vereceği sağlıklı kararla yıktırmayacağız inşallah.

Genel Merkez Sandık Sonucunu Beğenmezse, Sandıkta Başarılı Olamamış Birini Atayabilir Mi?

Genel merkezin öyle bir karar vereceğini düşünmüyorum. Bende bu karar mercilerinde bulundum. Buradaki üyelerin vereceği kararı genel merkezin onaylayacağını tahmin ediyorum.

TEMAYÜLÜN ZAMANI SİZCE DOĞRU MU?

Çok kısa bir zaman var ama benim için önemli değil. Partide çok emek vermiş biriyim, zaten bütün üyelerim beni tanıyor. Duyuyorum ki üyelerimizi telefonlarla yorgun düşürmüşler onu da biliyorum. Gerek yok böyle şeylere ben bu ilçeye partiye yıllarca hizmet etmiş bir insanım, beni partili arkadaşlarım zaten biliyor hepsinin desteğini bekliyorum inşallah Pazar günü sandıktan güzel bir şekilde çıkacağız.

“BAŞKA YOLLARDA YÜRÜSEYDİM SANAYİDE 50 DÜKKANIM OLURDU”

ERDOĞAN KAPLAN NE YAPTI Kİ DİYORLAR, ERDOĞAN KAPLAN GÖREV SÜRESİNCE HANGİ İCRAATLARA İMZA ATTI?

Ben siyaseti hiçbir zaman kötüleyerek yapmadım, kimsenin kalbini kırmak istemiyorum fakat son günlerde kulağıma gelen bazı şeyler var, halkımızın bilmesi açısından bu açıklamayı yapıyorum. Diyormuş ki Erdoğan Kaplan ne yaptı, benim yaptıklarımı genç kardeşlerimiz bilmese bile babalarına sorabilirler. Ben geldiğimde 1989’da Saray’ın on bin nüfusu vardı, iller bankasından nüfusa göre gelen para var. Ben 15 yıl belediye başkanlığı yaptım, emekçi kardeşlerimin maaşını bir gün ödememezlik yapmadım günü gününe ödedim bir gün aksatmadım, hizmette yaptım. Sanayi sitesini meclisimizle beraber karar alıp kurduk. Sanayi sitesi yönetimini kurdurdum, bütün esnaf arkadaşlarımızın yer seçimini yaptık, tarlayı aldık, imarını aldık ve bugünkü küçük esnaf arkadaşlarımızı dükkan sahibi yaptık. Benden sonra Mahmut bey döneminde ilave özel sanayi sitesi de yapıldı. Ben aptal bir insan değilim, zeki ve dürüst bir insanım. İsteseydim başka yollarda yürüseydi, benim orada sanayi sitesinde 50 dükkanım olurdu ama be bir metreye bile tenezzül etmedim. İsteseydim yanından yer alırdım bende oraya özel sanayi sitesi kurardım ama ben küçük esnafımın dükkan sahibi olması için çalıştım ve bu kararı verdim.

Beş tane çevre kirliliği yapmayan fabrikaya ruhsat verdik ve şuanda yüzlerce Saraylı kardeşlerimiz bu fabrikalarda ekmek yiyor, çoluk çocuğunun rızkını çıkarıyor. 10 senedir belediye başkanlığı yapıyorsun hangi fabrikayı getirdin açtın burada? İnsanlara ekmek kapısı açtın mı?

“ALTYAPI ÇALIŞMALARIMIZDA KİMSENİN AYAĞINA ÇAMUR DEĞMEDİ”

Saray’ın nüfusu on binken Saray’ın yarısının kanalizasyonu yoktu. Görevi bırakırken nüfusumuz 20 bini geçmişti. Belediyemizin kıt imkanları ile kendi kepçelerimizle hem kanalımızı hem altyapımı hem suyu kendi imkanlarımla getirdim yazın yapardım bu işleri kimsenin ayağına çamur bulaşmazdı. Programlı bir şekilde yapardık 5-6 senedir Saray halkımız kadınlarımız dışarıya çamaşır asamaz oldu çocuklarımız çamur içinde okula gitti yazın toz kışın çamur ile boğuştu vatandaşlarımız. Böyle programsız iş olur mu? Bunların hepsini toparlayacağız.

O zaman İstanbul Büyükşehir Belediyesi Nurettin Sözer benim arkadaşımdı ben binlerce ton asfaltı İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nden ücretsiz getirdim, tarla yollarına kadar Saray sıcak asfaltı ilk defa bizim dönemimizde gördü. Benim yaptığım asfaltları hala kazıyamıyorlar.

Benden önce yapılan imar planları nedeniyle 700 tane vatandaşımız sorun yaşadı imza topladık 500nün sorunlarını hallettik. Kimseden çay mı içtim bir metre yer mi aldım çıksın bir Allah’ın kulu söylesin. Bundan sonra da böyle olacak orası hizmet yeridir şahsın menfaatleri için kullanılacak yer değil, inşallah o eski günlerimizi üyelerimiz ve halkımızla beraber yaşayacağız.

“BELEDİYENİN PARASI NEREYE GİDİYOR ÇIK TA AÇIKLA BUNU MUTLAKA”

Ben 14 yıl belediye başkanlığımda ne kardeşlerim ne yakınlarım belediyenin önünden bile geçmediler bırak belediye ile iş yapmayı. Siz bir açıklayın bu taşeron firmalarında para nerden nereye gidiyor.  Niye bu taşeron emekçi kardeşlerim senin kardeşlerinden maaş alıyor, nereden dönüyor da geliyor o para senin kardeşine? Belediyenin parası nereye gidiyor çık ta açıkla bunu mutlaka.

SARAY BELEDİYESİNİN TAŞINMAZ SATIŞLARINI NASIL YORUMLUYORSUNUZ?

Belediyeye ait olan bir metre yer bile satmadım. Sadece artık parselleri ilanları vatandaşlarımıza takdir komisyonun belirlediği fiyatla verdik, vatandaşımızın işini çözmek için. Şuan da kültür merkezinin olduğun yerin ana caddeye çıkış tarafında bıçkı vardı caddeye çıkış yoktu. O iki dönüm yeri hak sahibi ile anlaşarak hakkını vererek belediyemize kazandırdık, satma diye bir şey yok ben belediyeye yer aldım yer! Ama duyuyorum ki bana on bin kişilik para geliyordu, biz o şartlarda çok güzel hizmetler yaptık kıt imkanlarla. Sadece merkeze değil köylerden de hangi muhtarımız geldiyse o günkü imkanlarla muhtarlarımızı da yardımcı olduk. O zaman büyükşehir yoktu. Fakat görüyorum ki köy tüzel kişiliğinden belediyeye geçen taşınmazların satışı hakkında her gün ilanlar görüyorum. Bunlar satılıyor hizmette yok, bu becerisizliktir. Satabilirsin ama görünen bir hizmette yok.

“SARAY BELEDİYESİ İFLAS ETMİŞ”

BELEDİYE İFLAS ETTİ YORUMLARI YAPILIYOR, SON GELİŞMELERDE BUNU DOĞRULAR NİTELİKTE. BU DURUMU NASIL YORUMLUYORSUNUZ VE ÇIKIŞ REÇETESİ NE?

Ben bir lira borcuz bıraktım belediyeyi emlak ve sudan 8 trilyon alacak bıraktım belediyeye. Ben özel bankadan bir lira kredi almadım. Duyuyorum ki özel bankalar belediyeye kredi vermez duruma gelmiş. Saray Belediyesi iflas etmiş.

Savurganlığı önleyeceğiz 6 ayda bu işleri toparlayacağız, ben liyakatımla tecrübemle birikimimle Allah izin verirse halkımız beni buraya layık görürse altı ayda bu işi toplar emekçi kardeşlerimizin birikmiş paralarını da öderiz belediyenin borçlarını da bitiririz ve hizmetimizi de yaparız. Ben yaparım diyorum tecrübemle bunu yaparım. Belediyemize eski saygınlığını tekrar kazandıracağız.

“AĞLAMAYAN ÇOCUĞA MEME VERİLMEZ”

PEKİ YA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ YATIRIMLARI

Ağlamayan çocuğa meme verilmez. İstemesini bileceksin, koparıcı olacaksın. İnşallah bundan sonra Büyükşehir belediyesinden de büyük hizmetler alacağımızın müjdesini vereyim size. Yeni kurulmuş bir büyükşehir eksikler olabilir ama ben büyükşehri başarılı buluyorum zaten ana yollar hepsini Büyükşehir yapıyor mahalle içlerine gittiğin zaman görüyorsun vatandaşlar çamurdan çıkamıyoruz diyorlar. Saray belediyesinin eksikliğinin çok olduğunu söyleyebilirim.

 SARAY BELEDİYESİNİN BU DURUMU SEÇİMLERDE CHP İÇİN BİR RİSK YARATIR MI?

 O riski görmeseydim ben aday olmayacaktım adaylığı düşünüyordum son iki gün karar verdim. Genç kardeşlerimize de başarılar diliyorum. Bu olumsuzluğu halkımızla beraber Erdoğan Kaplan’ın düzelteceğine inandığım için aday oldum.

“ÇIK BİLGİ VER YOKSA BİZ GÖREVE GELDİĞİMİZDE GEREKENİ YAPACAĞIZ”

TEMELİ ATILAN FAKAT HALA BİTMEYEN BİR TESİS VE YAKLAŞIK ÜÇ YILDIR BOŞA AKAN BİR TERMAL SU VAR. BEKLENEN EKONOMİK KAZANÇ HALA SAĞLANAMADI. FİRMA İLE İMZALANAN SÖZLEŞME HAKKINDA DA BİR BİLGİ YOK SİZİN FİKRİNİZ BU KONUDA NEDİR?

Saray bir turizm bölgesi ormanı ile doğası ile. Bir de sıcak suya değinmek istiyorum Saray’ın bir değeridir o. Sayın başkan sen belediyeye ait olan termal suyu kime kaça verdin ne şartla verdin ben bir vatandaş olarak öğrenmek istiyorum. Senin belediye meclis üyelerin bile bilmiyor. Belediye meclis üyelerine bile şartnameyi vermiyorsun neyi nerden kaçırıyorsun. Görev alırsak bunu inceleyeceğiz. Bu konuyu çok araştırdım. Bu suyla bizim gibi bir ilçenin ısınması sağlıyorlar geri kalanıyla da seracılık yapıyorlar. Halkın yararına kullanıyorlar sen niye böyle el altından üstü kapalı bir firmaya verdin. Belediyenin ismini kullanarak o firmanın da genel müdürü gibi çalışıyorsun. Bu firmayla ilişkilerin nedir bunu açıkla iki gün var daha seçime ne şartla verdiğini açıkla halkımız da bilsin. Temel atalı bir-iki sene oluyor, milletten parayı topluyorlar sen de buna alet oluyorsun, yarın bun insanların vebalini kim ödeyecek trilyonlarca lira o firma para topladı Saray’da daha ortada bir şey yok. Açık ve şeffaf olsun halkımızı bilgilendirin, eski milletvekili olarak değil sade vatandaş Erdoğan Kaplan olarak soruyorum. Çık halka bilgi ver sen bilgi vermezsen biz göreve geldiğimizde bakacağız gerekeni de vereceğiz.

 

BELEDİYE BAŞKANLIĞI MAKAMI ÜYELER ÜZERİNDE BİR BASKI YARATIR VEYA DAYATMA YARATIR MI?

Bulunduğun mevkiinin makamın gücünü kullanarak ben senin nasıl siyaset yaptığını biliyorum bu ayakları bırak. Kimsenin kimseden haberi yok bütün üye arkadaşlarımıza senin kızını senin çocuğunu alacağım diye söz veriyorsunuz, bu şerefli makamı kendi emellerin için kullanma. En az yüz kişiye yılbaşından sonra işe alacağın yönünde söz verdiğin kulağıma geliyor. Aldığın elemanların daha parasını ödeyemiyorsun. Kendi şahsi emellerin için belediyeyi kullanma. Ben kimseye söz vermedim senin çocuğunu işe alacağım diye üyelerimiz ve halkımız uygun görürse göreve talibim. Bu yönetim devam ederse halkımızın büyük zarara uğrayacağını gördüm aday olmamın da nedeni budur zaten.

NAZMİ ÇOBAN 15 YIL CHP KAZANMASIN DİYE ÇALIŞTI

SİZ DOĞRU YOL PARTİSİNİ DESTEKLEDİĞİNİZ İÇİN ELEŞTİRİLİYORSUNUZ, BU KONUDA NELER SÖYLEMEK İSTERSİNİZ?

Benim ile ilgili konuşulan da şu Doğru Yol’u destekledi. Saray halkının bilmesini istiyorum şimdi ki Nazmi Çoban üç dönem yani 15 yıl CHP’nin kaybetmesi için çalıştı Saray’da belki genç kardeşlerimiz bunu bilmez. Ben o zaman da konuştum tabaktaki bu zehirli mantarı yemem dedim. Ama yiyen arkadaşlarımız şuan pişman oldular başkanım biz sizi niye dinlemedik hakikatten yanlış yapmışık dediler. Biz 2009 seçimlerinde Özgen bey kardeşimi başkanlıkta destekledik ama kazandığı takdirde sabahsı CHP’ye geçme şartıyla destekledik. Ben her zaman CHP’ye oyumu verdim büyükşehirde de milletvekilliğinde. 35 yıldır CHP’liyim bu partiye destek verdim ve bundan da gurur duyuyorum.

“PARTİLİ ARKADAŞLARIMA SESLENİYORUM AKLISELİM DÜŞÜNÜP KARAR VERELİM”

SON OLARAK EKLEMEK İSTEDİĞİNİZ BİR ŞEYLER VAR MI?

Tosun paşa kardeşim de Abdül kardeşim benim için vefasız diyormuş, kardeşim ben vefasız değilim vefasız olan sensin. Senin bana vefasız deme hakkın yok benim sana vefasız deme hakkım var. Sen benim evimden çıkmıyordun, seni Belediye su işlerine kim aldı, o ekmeği kim verdi sana? Aldığın parayı da biliyorum helali hoş olsun ama senin yanında çalışan aynı işi yapan geçici işçi kardeşlerimiz senin aldığın paranın dörtte birini alıyor. Ben vefasız değilim vefasız olan sensin. Benim ismimi ağzına aldığın zaman çok uzun süre düşüneceksin. Konuşmalarına dikkat et. Ben bu güne kadar konuşmadım ama canım yandığı zaman en ağır şekilde konuşurum. Bir gün aradı termal tesislerden Saray Belediyesi ile ortak yaptığımız proje dediler bu ne demek oluyor bunu açıkla. Vatandaş termal tesislerde Belediye logosunu gördüğü için parasını bağlıyor. Bu işler başınıza iş açar sayın başkan.

Özgen bey kardeşim sana da bir tavsiyem olsun seni 2009’da destekledik açık destek verdik sana az bir oyla kaybettin üç bin 700 küsur oy aldın sonra desteğimizi senden çektik sonra tekrar aday oldun üç yüz oy aldın sonra büyükşehir olunca da aday oldun köylerle 800 oy aldın. Sizi izliyorum 28 bin oy alacağını söylüyorsun sen bu halkın oyunu nasıl cebinde görüyorsun? Ben o kadar siyasi birikimim olmasına rağmen bir oyum var diyorum sen nasıl 28 bin oyla kazanırım diyorsun milleti güldürme kendine.

Sizlere bir şey değdiğim yok başarılar diliyorum. Aday adaylığı konuşmamda ben olmasam da kardeşlerimin yanındayım dedim maddi manevi orada bir mesaj verdim yine mesajım geçerli.

Partili arkadaşlarıma da sesleniyorum aklıselim sağlıklı düşünüp doğru karar verelim Saray’ın geleceği için. Benim adaylığımda seçim kaybetme diye bir risk yok çünkü her partiden takdir buyurulan bir insanım her partiden oy alan bir insanım açık ara seçimi alacağımızın da müjdesini vereyim. Pazar günü de eğilim yoklamasının da Sarayımıza ve halkımıza hayırlı olmasını diliyorum.

Ben kazanana kadar partiliydim sonra bütün Saray’ın başkanı oldum. O yüzden ben her kesimden oy alan bir insan oldum. İnşallah o eski günleri kardeş ve beraberlik içerisinde Saray’da yaşayacağız.

 
Etiketler: “PARTİMİZİN, KAYBETME, RİSKİNİ, GÖRDÜĞÜM, İÇİN, ADAY, OLDUM”,
Yorumlar
Diğer Yazılar
KİM ERKEK KİM KADIN?
PADİŞAHIN DEVESİ
USTA
GUŞ SANDIM
PROTESTO
BİRAZ DAHA OKUSA
EŞEK GİBİ ANIR
KAYSERİLİ KULLARINI KORUSUN
KRAL ÇIPLAK VE UCUZ KAHRAMANLIK
BEZİR YAĞI
İKİ İNATÇI KEÇİ MASALI
BİR PADİŞAH VE VEZİR ÖYKÜSÜ!
TORUNUN ADI NEYDİ
AMAN HA
O ZAMANKİ KAFA
DIHILIN / GİRİNİZ
TOPUM TÜFEĞİMİ GERİ VER
PARASIZLIK
MİNAREYİ GÖRMESEYDİN AKLIN BAŞINA GELMEZDİ
ÜÇÜNCÜ MADDEDEN TUTURURSAK
“GERÇEKTEN GÖRÜYOR MUYUZ?”
BERBERİN AKIL ERMEZLİĞİ
BİR TAŞ YOĞURT HİKAYESİ
TAKSİTLER İÇİN ALLAH BÜYÜK
HAN VE YOLCU
DENİZİN HİKAYESİ
BORCUN DOĞUM GÜNÜ
ÇİFTÇİ İLE EŞEKLERİ
SAĞLIK BAKANI
KARA
İŞTE İKİ BARDAK SUDUR
KAYSERİLİNİN PRENSİBİ
ÇAKAL MÜDÜR OLURSA
BİR DELİYE BİR VELİ ROLÜ HİKAYESİ
ALMAN VATANDASI
İMAMIN MUHTEŞEM VEFATI
HIRSIZ KASABASI
KÖYLÜNÜN İNEĞİ ÖLMÜŞ
EŞEĞE YAZIK OLUR
KAÇIŞ PROVASI YAPTIK
NİKAH
HAYIRSEVERLİK
KARAGÜMRÜKLÜ BİLET ATMAZ!
SİZ OLSANIZ NE YAPARDINIZ?
BİR ZAMANLAR MUTLU BİR AİLE VARMIŞ
ÇAKAL VE SAVAŞ DAVULU MASALI
APTAL ASLAN MASALI
ABDAL ile APTAL
APTAL KUŞUN BAŞINA GELENLER
APTALIN ÖYKÜSÜ...
KARADENİZLİ MEKTUBU
ZİL ÇALDI... PAYDOS OLDU!
PLAN BOZULDU
ANDREA DORİA
OĞLANIN DEDESİ
EMANET EŞEK
MERCİMEK ÇORBASI
BANKACILAR
GARANTİLİ PARAŞÜT
UÇAK İNİŞTE
MÜHENDİS ÇÖZÜMÜ
ET PARÇASI
ROMA'YI KİM YAKTI?
İSMET PAŞA
MİLLETİN KENDİSİ
MOBİLYA TİCARET
BU MAHALLEDEN DEĞİLİZ
KÜRSÜDEKİ İMAM
DAĞIN TAŞIN KIYMETİNİ BİLELİM
SÜPERMEN
GÜNAH İLE SEVABI İLE HERŞEYİ KABUL ETTİN “ÖZGEN BAŞKAN”
NE GÜNAHI!
HAKEMLER BİZDE
İMANLI AYI
BÜYÜKYONCALI GİTTİ GİDECEK
GOLF OYNAYAN KÖRLER
ÖRNEK SÜRÜCÜ
PORSCHE
SEVGİLİLER GÜNÜ İÇİN
TAKSİCİLİĞİN İLK GÜNÜ
FIKRA NEDİR ?
PARAŞÜT
PAPAĞAN
BAKAN
MURAT 131
İYİ GELEN
ÜÇ YAŞLI TEYZE
"PARA NEREDE?"
İNGİLİZ, AMERİKAN VE TÜRK LİDERLERİ
KEKEN
KARAKTER
CİMRİ
MAĞAZA
EN PAHALI PAPAĞAN
MEZARCI
AKILLI AVUKAT
BİR CİNAYET DAVASI
VALLAHİ EFENDİM BEN ANLAMAM
YORUM YAPMAK
GÜVENSİZLİK
SAHTE DİPLOMA SKANDALI Saray Belediyesi, Nasıl Dolandırılmış?
YANLIŞ MESAJ
BANKACILAR
GÖKTEKİ YILDIZLAR
EVLİLİĞİN SIRRI
KAYIP EŞ
KUŞ YEMİ
ESİR
PEJO MİNİBÜS
KUYUMCU İLE KÖYLÜ
MÜHENDİS
PERŞEMBE'NİN GELİŞİ ÇARŞAMBA'DAN BELLİ İDİ
NE OLURDUN
BENDE BAŞARILI BİR ERKEĞİM
ALLAH'LA ARAMI BOZUYORSUN!
ZAYIFLAMA İLACI
SAÇ TRAŞI
PAPAZ VE HOCA
İŞİTME SORUNU
30 SENELİK KAPTAN
AKŞAM YEMEĞİ
EN İYİ YALAN
PEYGAMBER
KAYSERİ'NİN MAHALLESİ
MARULU KİM VURDU?
CANLI BOMBA
OKULA GÖTÜRÜYORUM
İŞ BAŞVURUSU
TAMAM MAHKEME BİTTİ
İNTİHAR
Bir Delinin Hatıra Defteri: Sıra Dışı Deliler, Eh Olağan Akıllılar
NARGİLE
OKUMUŞUN CAHİLİ
KUAFÖRDEKİ SARIŞIN
KURNAZ TİLKİ İLE KALLEŞ YILAN
TAVŞANIN ORMAN GEZİNTİSİ
KILLIK OLSUN DİYE
DELİNİN ROMANI
İKİNCİ LİSAN
MERDİVEN ÇIKMAK
APTALIN HİKAYESİ
HAYAT DERSİ HİKAYESİ
BEN ZATEN ERZURUM'UN İÇİNDEN DEĞİLİM!
ÇETİN'İM
DELİ ADAM
NE GİYSEM
HANGİ ER
BERBER SIRASI
ÜÇ YUMURTA
SAYISAL
ÜZÜM BAĞI
TAMAM MAHKEME BİTTİ
BİZLERİ NASIL ZEHİRLİYORLAR?
KOZMOSUN DELİSİ
DEDE
UÇAKTA GİDERKEN
BALON
ALLAHIM BENİ AF ET
BAKIŞ AÇISI
MEZARCI
İSLAMIN ŞARTI KAÇ FIKRASI
DİLENCİNİN DUASI
AH ŞU FLÜT
İlahi Mahkeme
ARANIZDA MÜSLÜMAN OLAN VAR MI?
DÜŞTÜM
AFFET BABACIĞIM...
ZİL ÇALDI...PAYDOS OLDU!
BİR DELİYE BİR VELİ ROLÜ
AŞIK MUSTAFA VE KAYMAKAM
BİR GÜN MUTLAKA
ON BİN LİRAYI GÖRDÜ
YE BAKALIM BABAMIN HAYRINA
BAĞDA TERAVIH NAMAZI
KEMAL SUNAL'IN HAYATINDAN BİR PARÇA
SAHTE PARA -2
SAHTE PARA -1
TAHİR...
TÜCCAR ZEKASI
KAYSERİLİ VE KIBRISLI RUM
YAVRU KUTUP AYISI
BEN POLİSİ BEKLEYECEM
CENNETİN ANAHTARI
BİR ÜST SINIFA GEÇME İSTEĞİ!
KAYSERİLİ VE YAHUDİ
TELEKOM FIKRASI
YILBAŞI HİKAYESİ
BİR İPİN HESABINI VEREMİYORUM
BİLET
ERCİYES DAĞI`NIN KARI ERİYİNCE
TEMELİN BABASI
5 DOLAR
ÜÇ DEVLET BAŞKANI
KAYSERİLİ VE PADİŞAH
KURT İLE KÖPEK MASALI
KAYSERİLİ BİR GENÇ
YÖNETEN ERKEKLER
RENK İNSANI DEĞİŞTİRİR
KURT İLE EŞEK TARTIŞIYORLARMIŞ
BEN ASTIM
AŞKSIZ EŞEK
DELİ DUMRUL
HANGİ LASTİK
YARI MANYAK
AYNISINI SÖYLEDIM
TEKNOLOJİ
UYAN ÇAVUŞ TİZ UYAN
DOSTLUĞUN DEĞERİ
RAPUNZEL
PEŞİN NAMAZ
KELOĞLAN VE ÖKÜZ
AĞIZDAN DOLUYOR
HAREM AĞASI
BU MASAL BİR DEVRİN HİKÂYESİ -5 (Aziz Nesin)
BU MASAL BİR DEVRİN HİKÂYESİ -4 (Aziz Nesin)
BU MASAL BİR DEVRİN HİKÂYESİ -3
BU MASAL BİR DEVRİN HİKÂYESİ -2 Aziz Nesin)
BU MASAL BİR DEVRİN HİKÂYESİ -1(Aziz Nesin)
NİŞAN ALAN EŞEK
HEMEROİD
DEVESİ ÇALINAN ADAMIN HİKAYESİ
ŞİMENDİFER EFENDİ
BU HİKAYE BİRİLERİNE DERS OLMALI
‘’ AVCI İMAM ‘’
MOLLANIN ÜZÜM BAĞI
ŞİMDİ AYVAYI YEDİN
ŞİKÂYET 2
ŞİKÂYET -1
AJAN TEMEL
ŞERİFİN SEVGİLİSİ
ACILARI KUMA, İYİLİKLERİ TAŞA YAZIN
MÜCADELE EDENLER TARİHE GEÇER
ŞİŞE KIRILACAK
ŞAŞIP KALMAK
ŞARTSIZ KREDİ
Fili Kurtaran Adam’ın Aşırı Şaşırtıcı Sonlu Mini Hikayesi
PADİŞAH İHTİYARI SELAMLAMIŞ
PADİŞAH VE BAŞ VEZİR
TAHMİN
TAHTAKURUSU
TAKIM ELBİSE
TAKSINLAR
SÜPERMEN
SÜNNETÇİ
TANRININ İŞİNE KARIŞMAYIN!
SÖYLE ONA
TARLAMA GİDEYİM
TAVUK ÇİFTLİĞİ
SPAGETTİ
TEDAŞ GÖREVLİSİ
SOLUCAN
TELEFON
SİYASİ SUÇLU
TELEFON FATURASI
SİTEM
Dürüst Siyasetçi Nasıl Olmalıdır?
TELEVİZYON
SIRA
TEMBİH
KUYUMCU HİKAYESİ?
AYDINLIK
DOYMAMA HASTALIĞI YA DA BİR ZIRTO HİKAYESİ
EŞEĞİN GÖLGESİ
AZİM
IŞIK VE KARANLIK
IRMAĞIN ÖYKÜSÜ
KURŞUN KALEM
SİNEK
SINAV
NE DUYMAK İSTERSEN
AFFETMENİN HAFİFLİĞİ
BU DA GEÇER
MUTLULUĞUN SIRRI
JUDO USTASI
IRMAĞIN ÖYKÜSÜ
ZAMAN YÖNETİMİ
SİGORTA
HARDAL TOHUMU
BİR ZAMANLAR BİR NEHİR VARMIŞ
BOŞ FİNCAN AKLI
TİLKİ
AŞKSIZ EŞEK
SES
SENİN DEDEN VARSA
DİYOJEN
Özgen, Çoban’dan Enkaz Devraldı…
SENİ BEKLİYOR
MUTLULUĞUN SIRRI
BU DA GEÇER
SEN NESİN?
SELAMI VAR
Atatürk Ve Vergi Borcu İçin Satılan Öküz
Mustafa Kemal Atatürk ile Çiftçinin Hikayesi
AFFETMENİN HAFİFLİĞİ
MÜCEVHER
İKİ KÖPEK
EŞEĞİN GÖLGESİ
SEYAHAT
YENİ İMRAPATOR
AKREP
SARI GELİN
ÖNCE KIYAFETLERİ DOYURMALI
HANİFE TEYZE
TUVALET KÂĞIDI
DEDİKODU
İKİ BARDAK SU
BİLGE VE KÖPEK
GÜÇLÜ HOROZ
İYİ VE KÖTÜ
Demokrasi Bekçisi
İNSANI DÜZELTMEK
USTANIN ERDEMİ
SEVGİ
MUTLULUĞUN SIRRI
TÜNEL
BUYURUN CENAZE NAMAZINA
USTA HİKAYESİ
Karar Vermenin Bilgeliği
KİBİR BİLMİŞLİK HİKAYESİ
ÇİRKEFLEŞMİŞ SİYASET
TEMİZ SİYASET İSTİYORUZ
KİRLİ SİYASET İSTEMİYORUZ
TÜNEL İHALESİ
TÜRK KAZANI
ÜÇ ÖKÜZ HİKAYESİ
TÜRK TEKNOLOJİSİ
POSTACI
PLOPÇU
UNUT
PAZARLIK
PAYLAŞMA
PARAŞÜTÇÜ TEMEL
PARASI YOK
PALAVRA
İMAMIN MUHTEŞEM VEFATI..!
HİKAYE DEĞİL AMA İBRETLİK!....
ÜLEN GARI
KARŞIDAKİNİN ANLADIĞI KADAR
ÖPÜCÜK
İki Dostun Hikayesi
HER KİM Kİ ARA YAPAR
Ev Alma, Komşu Al
Kim Deli, Kim Akıllı?
İBRETLİK BİR HİKAYE...
''AT ÖLÜR, MEYDAN KALIR; YİĞİT ÖLÜR, ŞAN KALIR”
NAZMİ ÇOBAN’A YAZIK OLDU
Kuşların hikayesi…
ÖLÜNÜZ BÖYLEYSE
ÖLDÜRÜRLERDİ HERHALDE
VIY BABO!..
ÖDENEK
VİRÜS
Aslan ve Çakal Hikayesi!!!
YAKALARSAM
YALAN
YAMAZAN
YANGIN
Siyaset Nedir?
Erler Çıktı Meydane...
YANLIŞ ADAM
ODUNCU
YAPSAYDINIZ!
ODUNCU
YARISI SANA, YARISI BANA
O DA BİR ŞEY Mİ?
NÜKLEER ENERJİ
NOSAHİP
NİYE YOK?
NİYE YEDİK?
NİKÂH
NEYE BASIYOR?
YAĞMUR DUASI
NEREDEN BİLECEK?
NEREDE OLACAKTI?
NEREDE?
YENİ DOĞMUŞ BEBEK GİBİ
NE OLACAK BU ALMANYA'NIN HALİ?
YUMURTANIN İRİSİ
NE DESEM?
NE BAKIYORSUN?
NASIL YARAMAZ?
ZIMPARA KÂĞIDI
NAMAZ
ANCAK İSTANBUL KADISI OLURSUN
NAH İNDİRDİ!
MÜJDE
Tilkice, Siyaset ve Politika
Bir Baba Hikayesi
MÜHENDİS
Öğretmenlik Anne, Baba Ve Abi Olmaktır
Bir Öğretmen Hikayesi
MUM
Okunmaya Değer Çok Güzel Bir Hikaye...
Yaşanmış Bir Hikaye
MUCİZE
MOSMOR OLACAKTIN
MOKOKO
MEZAR TAŞI
MEZAR SOYGUNCUSU
MERAKLI ÇOCUK
MELEK
MASUM ŞEYTAN
MASKELİ BALO
MAKİNE
MAKBUZ
MAKAS
PADİŞAHIN KÖPRÜ VERGİSİ
KÜFÜRBAZ
KUŞ YEMİ
KURU FASULYE
KURTARMA
KRAVAT
KÖTÜ ŞEYLER
KÖPEK YAVRUSU
KONUT KREDİSİ
KONUŞUR MU?
KIYAFET BALOSU
KİMYACI
KİMLİK
KİM KIRDI?
KESERİM HA!
KEFENİN CEBİ
ALDIĞIMIZ FİYATA
KEÇİ SÜTÜ
KAZ YOLMAK
Kurt ile Kuzu Masalı
KAYBOLDUM
KURT VE YAVRUSU
KARİZMA
İlçemizdeki Algı Yöntemin Hedefinde “Özgen Erkiş”
KARAYOLU
KARAR
KAPAT ULAN KAPIYI!
KAMYON SÜRÜCÜSÜ
KAMERA ŞAKASI
SADRAZAM EŞEK
KALEMTRAŞ
KAHROLSUN AMERİKA!..
KAÇ YAŞINDASIN?
SANAYİCİ ARANIYOR
KABUL ETMEM
İKİNCİ KANAL
İKİNCİ KANAL
İKİ ARKADAŞ
İÇİNCE SAPITIYORUM
İÇERİ TIKACAKSIN
HIZLI İNEK
HİKÂYE
HIRSIZ İLE PAPAĞAN
HEDİYE
HAYATTA OLACAKTIK
Cenazeye Çelenk
HAVA DURUMU
HANGİ KAPIDAN?
HAMDOLSUN
HADİ BAKALIM
GÖZ DOKTORU
GÖSTERİN
Devlet Memuru Boğa
GİDEBİLİRSİN
GICIKLIK
GEREKİYOR MU?
GENÇ HOROZ
(ATATÜRK'ÜN İbretlik Anısı)
GALİBA
FİTİL
FARK
EVVEL ALLAH
EŞEKTEN İNMEYİNCE
Bay Çoban Algı Oluşturuyor
EŞEK KAFASI
ERKEK MAĞAZASI
EMİR
EKSİK GELDİ
EKONOMİK KRİZ
DUYMADIN MI?
DÜŞMAN ASKERİ
DÜNYA İSHAL YARIŞMASI
Aday Adayları Ortaya Çıkmaya Başladı
DONSUZ
DOKTOR NE DEDİ?
DOĞRU CEVAP
DİLİ ÇÖZÜLDÜ
Bir Karınca Hikayesi
DEVAM ET ABİ
ÖMÜR
ÇOCUKTAN AL HABERİ
ÇIĞLIK
ÇEÇENİSTAN
CİVCİV
CİN
CENNET YEMEĞİ
CANLI YAYIN
BÜYÜK OLSUN
BUNALIM
BU NEDİR?
BU KADAR DA PALAVRA OLUR MU?
BORU YETMEDİ
BİZİ BEKLİYORLAR
BİZ ARABAYI İTERKEN
BİRKAÇ ADAM DAHA
Atatürk, Sabanla Çift Süren Bir Çiftçi Görür ve Durur
BİR ŞEY SORABİLİR MİYİM?
BİR KRAL FM FIKRASI
AYNA
BİLKENT MEZUNU
BİLGİSAYARLI CİHAZ
BİLEN BİLİR
BENİ TANRI SANIYOR
BENİ TANIYOR MUSUNUZ?
Beni Arıyorlar
BEN SANA DEMİŞTİM
BEN NİYE KAÇIYORUM?
BELEDİYE DAMGASI
BANA NE?
BANA DA MI LO LO?
Bakan Yüzme Bilmiyor
Aynı Halt
AYI VE TAVŞAN
AŞIRI HIZ
ASIL CESARET
ARKADAŞ ARAYAN ASLAN
ARABA HIRSIZLARI
APTAL KÖPEK
APTAL DEĞİLİM
ANADOL
ALKOL MUAYENESİ
AL BİR HURİ ÇIK YUKARI
AHMET BEY
AHLÂKLI PAPAĞANLAR
Açmam O Camı
ACEMİ DOKTOR
Saray Devlet Hastanesi Göz Dolduruyor!
8 NUMARALI KUTU
ÖMÜR
DOKTORA TEZİ (Fıkra)
Haydi Abbas! Vakit Tamam
Karadenizli Bir Babadan Ogluna Mektup
YAŞLI ANADAN 5 OĞLUNA MEKTUP!
Aptal Karga İle Kurnaz Tilki
İmamın Muhteşem Vefatı
FARK VAR
Mükemmel Öğretmen-Öğrenci
Mükemmel Öğretmen-Öğrenci
TED AMCA
ŞÖFÖR
Spor İçin...
Şefkatli Tavşan
Çakal Tercüman
“Ne Dilersin Ey Eşek Kulum?”
Yaşanmış Bir Hikaye
SULTAN MAHMUD’UN VEZİRİ
Tövbe Et Çünkü Ölümün Yakındır
Unutulmaz Bir İftar Çilesi Osmanlı Hikayesi
Şeytan İle Oduncunun Dövüşü
Üçünüzü de Öldürsün de Bizi Kurtarsın
Valide Suyu Osmanlı Hikayesi
Fare İle Kurbağa
Yemin Edeceğim Osmanlı Hikayeler
Aldığımız fiyata
Aşçılıktan Yetişen Vezir Osmanlı Hikayesi
Üç Nasihat
SAHTE ŞIH
HEPSİ İHTİYARLIKTAN
Kuru Akıl Neye Yarar
İHTİYAR FAKİR VE SULTAN MELİKŞAH
DERVİŞ OLDUĞUN İÇİN
Sultan Mahmut Ve Hırsızlar
Aslan ve Çakal Hikayesi
Ancak ondan anlar Osmanlı Hikayeleri
İstanbul’da Velî Var mıdır?
Kıyıdaki Balıkçının Hikayesi
İki Küs Kardeşin Hikayesi
"Her Şeyde Bir Hayır Vardır"
Gerçek Miras
Kör Annenin Oğluna Mektubu
Anne ve Kaynana Farkı
Ofli Hoca
Ne Demeye Hala Taşırsın?
İdam Mahkumunun Son İsteği
Dostun Hakikisi...
Bardağı Yere Bırakın!
Uydum İmama...
İmamın Takkesini Çıkarın
Kendini Tanımak
Gelincik Hikayesi
Usta Ressam
Derviş İle Kuşun Hikayesi
Einstein ve Şoförü
Berlin'de Hakimler Var
Küçük Kirpi
Affetme Duygusu Ve Önemi
Bir Başarının Gerçek Sırrı
Herşey Her Zaman Göründüğü Gibi Değildir
Zehir
Tilki İle Kirpi
Çiftçinin Çorak Tarlası Hikayesi
Yaşlı Bedevinin Hindisi Çalınır...
Nazmi Çoban İktidarında, Artık Sona Doğru!
Tek Ayakkabı…
Evin En Öksüzü Babalardır
Bir Vefa Hikayesi
Kabağın Sahibi
Tereyağının Hesabı
Bir Çanakkale Sargı Yeri Hikayesi
Çoban, Padişahım Sen Çok Yaşa!
Belediyedeki Taciz, Cezasız Kalmadı!
Biliyon mu
Çoban, İmar Planlarını Hazine Gibi Koruyor
Kirpi İle Tilki
Buluşma
Aptal
Tilki ile Leylek (Masal)
Sarı Öküz Hikayesi!
Kurnaz Tilke
Silahşör Şakir
Kötürüm Çocuk
Kargayla Tilkinin Hikayesi
Her İşe Karışma
Emekli Albay
Sporcu Tavşan
Bir Tas Ayran
Kırmızı Işık
Yıkılan Ev
Her Şey Para İçin
Karga ile Tilki
“Aman Allah Bozmasın Yarabbim!”
Sarı Öküz Hikayesi!
Babanın Son Öğüdü (İbretlik Hikayeler)
SARAY AK PARTİ İLÇE TEŞKİATI’NDA Toparlayıcı Bir Aday’a İhtiyaç Var!
Karaca ile Asma
Çok Güzel Bir Mektup
Bir Babanın Oğluna 10 Öğüdü
Bir Babanın Oğluna Nasihati
Gemi
Hakkınızı Helal Eder misiniz?
Kırık Vezir Hikayesi
Harname
Yettim Öküzüm
ÖKÜZ GİBİ ADAM!
Nankör Oğlan, (Masalı)
Elektrik
Şantiye Şefi
Saray'ın Fıkrası
Bir Varmış, Bir Yokmuş…
Devekuşu İle Aslan
Fakir Balık
Tilki Market Açmış
SON KONTROL
Entellerin Hokkabazları!..
Timsah Olmak İsteyen Kertenkele
DOĞA YOLCULUĞUMUZ SÜRÜYOR
Memleketin Birinde - 2
Memleketin Birinde - 1
Kurt ile Tilki
Hayvanlar Yarışma Düzenlemiş -2
Tır ve Papağan
Benim İçin Yüzüne Tükür
Ellibin Lira
Mehteran
Delinin Aklı
Hikaye (Akıllı fil)
Padişah Okuma Bilmezse
"Nereyi Aradın Lan Öyle?"
Patronlu Rüya (Hikayesi)
Padişahın İşi Ne?
Terbiye Yaratılışa Bağlıdır
Bu Dünyada En Güzel Şey Nedir?
Yalan Yarışması
Ne Maçıydı?
Kekeme Dağcı
Yalan
Biraz Dürüst Ve Akıllı Ol! BAY ÇOBAN
'Ben Vermem, Devlet Versin!'
Ne Masrafınız Var!
Malı Götürüyor
Komik Siyasi (Fıkra)
İlahi Eleni...
Salı
Başbakan Ecevit
Ya Ayva Getirseydim!
Anılar
Eşek İle Öküz
Çok Özel Bir Hikaye
Bunak (Fıkra)
Yağı Değiştir
Gidiyorum Buralardan
Günün fıkrası: Stalin’in Tavuğu
EyYalakalar! Konuyu Çarpıtmayın!
Hayat Arkadaşı
Rahmetli
Kuş, İnek ve Kedi
Yaşlı Teyze
Aman Dikkat
Pratik Çözüm
Doktor Temel
Kadın Kulağı (Doktor Fıkrası)
Kaçış
İki Deli Şehirde
Hastaneden Kaçış
Bijonlar
Canlı Bomba
Prova
Gazete
Zeytin
Bay Çoban, Aklını Kendine Kullan!
Deli Mektubu
Karpuzlar
Ne Bu Notların Hali?
Ulusal Gazeteler
Alıntı Yazarlar
Tekirdağ
Hafif Sağanak Yağışlı
Güncelleme: 25.05.2020
Bugün
13° - 20°
Salı
13° - 20°
Çarşamba
13° - 19°
Tekirdağ

Güncelleme: 24.05.2020
İmsak
03:46
Sabah
05:38
Öğle
13:12
İkindi
17:09
Akşam
20:36
Yatsı
22:19
Süper Lig
Takımlar
P
Av
M
B
G
O
1
Trabzonspor
53
0
3
8
15
26
2
Başakşehir FK
53
0
3
8
15
26
3
Galatasaray
50
0
4
8
14
26
4
Sivasspor
49
0
5
7
14
26
5
Beşiktaş
44
0
8
5
13
26
6
Alanyaspor
43
0
7
7
12
26
7
Fenerbahçe
40
0
8
7
11
26
8
Göztepe
37
0
9
7
10
26
9
Gaziantep FK
32
0
10
8
8
26
10
Denizlispor
31
0
11
7
8
26
11
Antalyaspor
30
0
10
9
7
26
12
Gençlerbirliği
28
0
12
7
7
26
13
Kasımpaşa
26
0
14
5
7
26
14
Konyaspor
26
0
10
11
5
26
15
Yeni Malatyaspor
25
0
13
7
6
26
16
Çaykur Rizespor
25
0
15
4
7
26
17
MKE Ankaragücü
23
0
13
8
5
26
18
Kayserispor
22
0
14
7
5
26
Arşiv Arama
Modül 1

Bu modül kullanıcı tarafından yönetilir, ister kod girilir ister iframe ile içerik çekilir. Toplamda kullanıcı 5 modül ekleme hakkına sahiptir, bu modül dahil tüm sağdaki modüller manuel olarak sıralanabilir.

Haber Yazılımı